Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Go -> googleov programski jezik
Author Message
kecko Offline
Forumaš

Go -> googleov programski jezik
malo pokušavam oživiti forum pa ću probat malo više tema otvarat :))

Ova vijest je već malo starija cca 3-4 mjeseca, uglavnom radi se o Open source programskom jeziku, trenutno nije portan na windows, kako i sami kažu da je to trenutno samo experiment, koliko čujem izuzetno je brz, te ga pokušavaju održati čim jednostavnijim, meni izgleda jako nedovršeno na prve poglede i FAQ, te dal će ovo unijeti neku promjenu nemam pojma, ugl. vjerojatno d anije od googlea niko za ovo (vjerojatno) ne bi ni znao...

homepage:
http://golang.org/
(This post was last modified: 22-02-2010 02:02 PM by kecko.)
22-02-2010 02:02 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: Go -> googleov programski jezik
Koliko vidim, kombinacija Pythona i C++

Moglo bi biti dobro ali vrijeme će pokazati... Isprobat ću ga malo kad uhvatim vremena.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
22-02-2010 02:15 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Nisam baš siguran u uspješnost toga... Google u posljednje vrijeme pokušava s puno novih projekata... tako imamo Google Chrome, Google Buzz, a sada i Go... Sumnjam da će taj jezik ući u široku primjenu.. možda samo kod amaterskih programera.. Ja osobno neću i ne želim isprobat taj jezik, jer kao prvo, nitko ga ne koristi i ako naiđem na neki problem, tko će mi pomoći?

Ipak ostajem na C++-u i Javi.. Namigivanje

"If you wait for luck to turn up, life becomes very boring." Mikhail Tal
22-02-2010 04:58 PM
kecko Offline
Forumaš

@goodguy93 taj jezik je star 3-4 mjeseca, ko zna kamo će se razvijati, ne bi ja to samo tako odbacio
22-02-2010 05:56 PM
schmrz Offline
____
*

Samo bih da napomenem da je to projekat par individualaca a ne Google-a. Možda se on tu poslije upetljao, pružio finansiranje i sl. Ali izvorno nije google-ov projekat.

Izgleda interesantno, možda nekada poslije vidimo boom ovog jezika :) Pregledao bih čitav video o njemu na youtube-u ali ovaj me nekako uspava pričom... Ima takav glas :)

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
22-02-2010 09:07 PM
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Pa ako taj jezik nadmaši danas vodeće programske jezike, naravno da ću prijeć na njega... ali za koliko godina bi se to moglo dogoditi? Trenutno ne vidim smisla prijeći na njega osim ako ga se ne želi samo isprobati...

"If you wait for luck to turn up, life becomes very boring." Mikhail Tal
22-02-2010 10:25 PM
kecko Offline
Forumaš

neznam čemu prelaziti na neki jezik osim iz potrebe jer si promjenio posao ili ti se jezik baš ekstra sviđa, ali ja ne bi nešto mjenjo programske jezike svako malo, ipak zahtjeva vremena...
23-02-2010 10:41 AM
schmrz Offline
____
*

Zar se može preći na neki jezik i onda sve raditi u njemu? Mislim da to zavisi od onoga šta tebi treba. "There is no silver bullet" - nema jednog jezika/alata sa kojim se može (možda može ali nije efikasno, ispravno ili je previše komplikovano a problem jednostavan) riješiti svaki problem.

Također, preporučljivo je da programeri redovno uče, istražuju nove jezike, frameworke i sl. Ne da bi "prešli" na njih ili ih koristili svakodnevno, ali radi zabave, radi razvijanja načina razmišljanja kod programiranja, radi edukacije, radi podsticanja moždanih vijuga da malo rade, jer na kraju krajeva, najbolji alat na koji se programer može osloniti je njegov mozak, ako njega zapusti, zapustio je svoj posao, odnosno zanimanje. Namigivanje

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
23-02-2010 11:31 AM
Gogy Offline
____
*

A ja sam živi dokaz da je Schmrz upravo ovo što je on reko... kod njega nema "prijelaza" na drugi jezik... On zna "u glavi" kako riješiti neki problem teorijski, i onda to napravi nekim programskim jezikom. Vrlo malo mu treba da pohvata sintaksu i to je to. Jedan problem riješi u Pythonu, drugi problem u C++, treći problem u PHP :)

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
23-02-2010 11:42 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

Svaki jezik ima svoje specifičnosti, i treba znati dosta stvari da bi mogao extra raditi u jeziku, možeš ti lijepo riješavati probleme u više jezika svaka čast, ali ozbiljnije stvari ipak ti treba malo više vremena da skužiš jezik, normalna sintaksa if else, petlje to svladaš u svakom jeziku jako brzo ako imaš u sebi programersko razmišljanje, ali to je samo jako mali dio jezika, matematički algoritmi ne često ne zahtjevaju neke posebnosti jezika, već je osnovna sintaksa uz tvoju pamet dosta, ali kad radiš prave programe di u obzir dolaze milijune stvari i algoritama, onda je to ipak druga stvar -> ne nužno kompliciranija, ali puno više stvari dolazi u igru i puno više posebnosti jezika moraš znati...
pa ja sam po sebi vidim da koji god jezik uzmem i idem čitat kod da ću razumjet 90% toga, ali za kvalitetno pisanje neće ići, ali ionako znam ja i previše jezika...
(This post was last modified: 23-02-2010 11:52 AM by kecko.)
23-02-2010 11:51 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)