Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mozilla Firefox 3.6
Author Message
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Mozilla Firefox 3.6
Pozdrav ljudi!

Evo danas sam naletio na novu verziju Mozille Firefox... 3.6... Iznenadio sam se kada sam saznao da je ova verzija nastala prije mjesec dana, točnije 21. 1... Zanimljivo je što dotad nisam čuo za to... ali prijeđimo na stvar.

Osim što je ova verzija brža, sigurnija, ima više plugins-ova... ona omogućuje korisniku da po vlastitom ukusu odabere tkz. 'Personas'. Jednostavnijim riječima, to je pozadina za Firefox.. Pozadina ima više od 35 000 tako da ćete sigurno naći jednu koja vam odgovara.. Njihovo postavljanje je vrlo lako.. Na stranici http://www.getpersonas.com imate njihovu listu.. kada srelicom miša dođete na jednu od pozadina, odmah vam se prikaže kako bi ona izgledala... Za njeno postavljanje dovoljno je kliknuti na 'Wear It' i posao je završen!

Također možete stvoriti i vlastiti 'Personas', a već postojeće možete lako pretražiti tako da ukucate ključnu riječ u 'Search' polje u gornjem desnom uglu gore naveden stranice.

Novu verziju možete preuzeti na http://www.mozilla.com/en-US/ , a ako želite 'pretraživač koji govori vaš jezik', Mozilla je napravila i verziju na hrvatskom jeziku: http://www.mozilla.com/hr/ .

Uz Firefox, puno je ugodnije surfati internetom! Namigivanje

"If you wait for luck to turn up, life becomes very boring." Mikhail Tal
(This post was last modified: 20-02-2010 06:16 PM by GoodGuy93.)
20-02-2010 05:40 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

RE: Mozilla Firefox 3.6
očajni potezi diva koji lagano, ali sigurno tone, probao sam i 3.6 i 3.7 nešt se hvale brzinom, akad ono najsporiji browser trenutno, čak i IE je u rendanju brži... chrome će ga ubit, ako ne chrome onda Opera sigurno samo da malo žešći marketing potegnu
20-02-2010 09:49 PM
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Ne slažem s tobom..

Kao prvo, odakle ti to da Firefox 'tone'? Pa on trenutno drži oko 30% posto tržišta.. Chrome ima oko 5%, a Opera oko 2%...

Druga stvar je brzina... Nije istina da je Firefox 3.6 'najsporiji browser tenutno'... svi su browseri danas tolko razvijeni da je teško reć koji je najbrži.. Osobno ga koristim i smatram ga vrlo brzim... Ono s čim se Mozilla sigurno može pohvaliti kod novog Firefoxa, je visoki stupanj sigurnosti... Za 3.7 i 4.0 verzije ne bih želio pričat jer još nisu izašle službene verzije...

E sad hoće li jedan browser ubit drugo?! To će se sigurno kad tad dogodit i to ne samo jednom nego više puta... Samo što će za to trebat godine i godine... Kao što je trenutno IE najzastupljeniji, tako će za koju godinu, nadam se, Firefox biti prvi, a poslije njega, tko zna!

Moram priznati da se Opera u zadnje vrijeme jako dobro razvija i sigurno da će postati prijetnja IE-u i Firefoxu za koju godinu... Ali ne vidim nekakvu veliku budućnost za Chrome.. On je doživio veliki rast nekoliko mjeseci nakon izdavanja i to samo zato što je Google-ov.. Ja sam ga osobno isprobao samo zato što poštujem Google zbog njihove poznate tražilice pa sam htio vidjeti kakav im je browser.. ali ništa posebno za mene...

Sada ćeš ti možda reć kako ovo što sam ja napisao nije istina.. pa ću ja ponovno reć da je.. itd.... itd.... Teško je govorit objektivno o nečemu što voliš i sviđati se... Palac-gore

(This post was last modified: 20-02-2010 11:43 PM by GoodGuy93.)
20-02-2010 11:41 PM
kecko Offline
Forumaš

zato postoje testovi i statistike :) možda si ti ovdje subjektivan...
naime svi testovi ukazuju da je i opera i chrome daleko brži od Firefoxa, mislim da sam čak na forumu to tu ostavio, a možeš naći i na netu tisuće primjera, pa čak i sam istestirati...
Chrome je btw na 10% i konstantno raste dok firefox zadnja 4 mjeseca konstantno gubi korisnike, pa ti sad vidi Namigivanje
21-02-2010 03:33 AM
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Odmah da ti kažem da baš ne vjerujem statistikama... One mogu dokazati bilo što! Evo odmah bi ti mogao nać 3 statistike: u jednoj bi najbolje prošao Firefox, u drugoj Chrome, a u trećoj Opera....

Možda Firefox trenutno gubi korisnike, ali to ne znači da u sljedećih nekoliko mjeseci neće ponovno rasti njihov broj... Sve ima svoj pad i rast...

21-02-2010 11:15 AM
kecko Offline
Forumaš

sumnjam nešt gadno bi se moralo izmijeniti da ponovo stekne staru slavu, ljudi se puno bune na memory leakove, meni se vuče ko krepana mačka na windows 7, čak mi je u IE ugodnije raditi, jedina njegova prednost su bile extenzije, sad kad i chrome podržava extenzije ne vidim niti jedan razlog osim navike da se ostane na FF, a statistike ne lažu, jer možeš sam na svom sajtu ili bilo di provjerit USER_AGENT stringove, nije to baš, tak, trendovi su jasni...
21-02-2010 11:30 AM
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Kao što sam rekao mogu naći statistike koje npr. pokazuju da je Firefox 'najbolji'... Evo ti link pa baci pogled: http://internet-browser-review.toptenreviews.com/
Svi su podjednako dobri, ali je Firefox zbog nečega ipak na prvom mjestu...

Također postoje statistike koje pokazuju da je neki drugi browser 'najbolji'...

Ali kao što sam već rekao, ne vjerujem u statistike...

21-02-2010 11:40 AM
M3lkor Offline
Photoshop master
*

Osobno razlike izmedu internet preglednika ne vidim. Sve se svodi na izgled i pokoji addon.
U svakom slucaju, uz divovskog konkurenta kao Google, buducnost za Firefox ne vidim. :(
02-03-2010 04:21 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Ne bih se baš složio... Čini mi se da Firefox puno više obraća pažnju na reklamiranje.. a i ako gledaš to da bi Google Chrome trebao prestići Firefox zato što je 'div', onda bi Google Buzz isto tako trebao prestić Facebook, što mislim da se neće dogoditi ni u dalekoj budućnosti....

02-03-2010 05:14 PM
kecko Offline
Forumaš

GoodGuy93 Wrote:Kao što sam rekao mogu naći statistike koje npr. pokazuju da je Firefox 'najbolji'... Evo ti link pa baci pogled: http://internet-browser-review.toptenreviews.com/
Svi su podjednako dobri, ali je Firefox zbog nečega ipak na prvom mjestu...

Također postoje statistike koje pokazuju da je neki drugi browser 'najbolji'...

Ali kao što sam već rekao, ne vjerujem u statistike...

to je zato jer je još uvjek jako puno zaluđenika mozillom, to će se sve smiriti kroz neko vrijeme i biti drukčije, kako drukčije objasniti ovo da Opera ima Speed & Compatibility manji od firefoxa? pa tu je stvar dan i noć u korist Opere, ili druga apsurdna stvar da je features set kod chrome-a i firefoxa jednak(tu je firefox u prednosti)? ovi testovi su totalno pristrani i subjektivni, i neznam kak ih neko opće može ozbiljno shvačat...
02-03-2010 05:20 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)