Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Photoshop layout za dreamweaver
Author Message
josip85 Offline
Novi korisnik
*

Photoshop layout za dreamweaver
Molio bih nekoga tko je radio ili zna pripremiti layout u Photoshopu za kasniju obradu u dreamweaveru.Mene zanima kako isječi dijelove namjenjene za link?Napominjem da me zanima kako to najbolje odraditi kada se ti linkovi nalaze recimo sa lijeve strane a sa desne strane u istoj visini bi trebalo u dreamweaveru dodati text.Kako napraviti da se text moze nesmetano pisati u u taj određeni dio a da se sve ne raspadne.

Sto zapravo znace u photoshopu linije Guide koje se povuku iz rulera? Ima li smisla iza toga rezati dodatno sa slice toolom?

Postavio sam jedan primjer cisto da vidite sto me zanima

Unaprijed zahvaljujem svima koji ce imati strpljenja odgovoriti
13-12-2009 09:24 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

RE: Photoshop layout za dreamweaver
ma to treba znati html i css... nije baš da ti neko nacrta kak da to napraviš...
14-12-2009 08:16 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

Ne znam da li je to to što ti trebaš ali pogledaj ovaj tutorijal.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
14-12-2009 02:59 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
M3lkor Offline
Photoshop master
*

Na lijevoj strani (ona na kojoj se nalaze linkovi) izrezes svaki dio posebno, dakle svaki button ili drugi element koji je link. Desnu stranu (ona na kojoj se nalazi tekst), ne trebas izrezati, nju obradujes u Dreamweaveru tako da na tom praznom mjestu upisujes tekst.

Linije koje dobijes pomocu "Ruler" alata nigdje se ne ispisuju i sluze ti samo za orijentaciju, tako da ne mogu posluziti kao supstitut za slice. Mozes ih koristiti za smjestavanje elemenata prije samog slice-anja.
Evo jedan sazet tutorijal: http://www.itechies.net/tutorials/photos...-ruler.htm
17-12-2009 08:01 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kerber Offline
_
*

josip85 Wrote:Sto zapravo znace u photoshopu linije Guide koje se povuku iz rulera? Ima li smisla iza toga rezati dodatno sa slice toolom?

To su ti pomoćne linije (guide = vodič) linije pomoću kojih se vodiš, bukvalno rečeno :)

Prilikom spašavanja u neki od popularnih formata te linije se ne vide jer su one samo dio fotošopovog interfejsa.

a što se tiče isjecanja imaš više načina:

- Slice tool
- Sliku po sliku vadit ručno
- etc.

Ako si u prilici da skines lynda video tutorijal tema: Photoshop CS4 for the Web, Chapter: 14. Integrating with Other CS4 Applications (mislivši na Photoshop)

FGD!

Pravila foruma - pročitajte prije nego pitate
21-12-2009 07:43 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)