Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaša mišljenja o Linuxu
Author Message
kecko Offline
Forumaš

RE: Vaša mišljenja o Linuxu
Moje mišljenje je da Music player bez eq-a je isto ko i paint bez kista. Ako je music player sa eq-om bloat, onda imaš pogrešnu percepciju bloata.
14-03-2011 09:39 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

Nisam siguran ali čini mi se da Banshee i Exaile player imaju integrirane qualizere.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
14-03-2011 10:35 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

Mah, ovo nema veze sa samim operativnim sistemom. Postoje playeri koji imaju svoje eq-ove, a postoji i mogućnost da koristiš sistem-wide eq. Ali eto, o ukusima se ne raspravlja He he

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
14-03-2011 01:20 PM
kecko Offline
Forumaš

Ma dosta ga offtopic... Nije bitno... Pojedine aplikacije nemaju velike veze sa sistemom, ali ako napominjemo gaming kao minus linuxu, gdje linux opet nije ništa kriv, onda se i takve stvari mogu smatrati minusom (ili plusom). Postojeće aplikacije su ipak važna stvar pri odabiru OS-a.
14-03-2011 02:24 PM
schmrz Offline
____
*

Kako nije kriv, kada je problem u tome što većina grafičkih kartica nije podržana :S Driveri su sistemski softver, raznorazni playeri su korisnički softver...

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
14-03-2011 06:00 PM
Morrissey Offline
Forumaš

Govoriš općenito "linux" , a kolko si zapravo distri probo da bi došao do zaključka da ti ništa ne radi navodno?
14-03-2011 07:49 PM
kecko Offline
Forumaš

Morrissey Wrote:Govoriš općenito "linux" , a kolko si zapravo distri probo da bi došao do zaključka da ti ništa ne radi navodno?

Zadnje sam isprobao sad samo Debiana i Ubuntu. Inače prije par godina sam konstantno i radio na slackwareu, a isprobao sam zaista brdo distri, od opensusea, knopix, pa čak i live distre poput kororee do gentooa centOs, archa. Tri najdraže definitivno su mi Slackware, Arch i Debian. Morrissey, ti si mene krivo shvatio, ja ni u jednom trenutku nisam kontra linuxa, nisam nikakav početnik u tome i nemam nikakvu namjeru lagati, ali ono što su nedostaci po mojemu mišljenju i što meni ne radi to otvoreno kažem.
Evo USB wireless, otvorio sam ga i pogledao chipset na njemu chipset je ralink 3070, što je ustvari isto što i 2870, pa bi i driveri trebali biti ok, ali nisu, na više pola računala i pola kernela to uopće ne radi. A ako i radi moraš se mučiti jedno dobro vrijeme da to složiš. Možeš si pogledati i vidjet da puno ljudi ima problema s time.
15-03-2011 08:23 AM
Morrissey Offline
Forumaš

Ne sumnjam u to šta kažeš, stvarno šteta da se tako sve urotilo protiv tebe, a ništa, jednog dana onda.
(podsjeća me ovo tvoje na muke kad sam probao instalirat Mac OS X na desktop računalo, hackintosh He he)
(This post was last modified: 15-03-2011 11:36 PM by Morrissey.)
15-03-2011 11:34 PM
kecko Offline
Forumaš

To sam i ja probao, ali davno, pred možda 5+ godina. Ne volim to uglavnom.
Inače sad je tu zanimljivo, gdje bi vi povukli paralelu što je OS, a što nije u linixima. Ako gledamo Windows jasno je da sve što se instalira s windowsima spada pod sam OS, a sad na linuxima, je stvar potpuno drukčija. Ako uzmemo definiciju OS-a, to bi bilo onda skup osnovnih programa za upravljanje hardwareom, znači da recimo u windowse kao OS ne spada više ni IE, ili ne znam tako neki program koji dolazi sam s OS-om, ako gledamo linuxe di bi povukli paralelu? Mogli bi reči kernel+moduli njegovi (driveri...)+ X + desktop environment...
Ali onda opet će se naći neko i reči pa nije linux kriv što je KDE ili gnome loš... Kužite poantu? He he
16-03-2011 10:08 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)