Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaša mišljenja o Linuxu
Author Message
kecko Offline
Forumaš

RE: Vaša mišljenja o Linuxu
schmrz Wrote:Pa da, to i ja kažem, ko mora koristiti tačno te alate onda zapravo nema ni izbora. Ako radiš sa .net-om onda za tebe nema zamjenskog editora jer ih Visual Studio sve jede za večeru (i tako onda imaš jedan Microsoft iz kojeg proizlazi jedan Windows, jedan Visual Studio, jedan .NET framework) Namigivanje Al' dobro, kao što kažeš tebi to treba u firmi i to je sasvim ok, pogotovo kada firma plaća i licencu za windows i za visual studio Namigivanje

Dkorpar Wrote:isto tako govoriti da će open source ući u business aplikacije je za moj pojam trenutno suludo
Linux je dosta duboko u ozbiljnom biznisu, osim ako u biznis ne ubrajas samo desktop aplikacije i igrice Namigivanje

mislio sam na višeslojne business aplikacije...
u zadnje vrijeme se u pravilu rade u .NET-u jer prave konkurencije niti nema

baš ću instalirat neku distru kroz koji tjedan baš da vidim kako je to sve napredovalo vjerujem da je došlo puno dalje nek kad sam ja zadnji put gledao
04-11-2009 09:09 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

Može, pa javi kako prođe Namigivanje

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
04-11-2009 10:28 PM
Kerber Offline
_
*

Probao sam davno Mandrivu i nije me toliko impresionirala, no windows 7 je ZLO! osvarujem duplo vecu brzinu nego ranije na visiti
a nemam više želje testirati linux jer moje potrebe su daleko od linuxa, npr: na faxu radim aplikacije kao sto su Adobe paket, 3ds max, Katya, Maya, Corel, ...

FGD!

Pravila foruma - pročitajte prije nego pitate
05-11-2009 10:50 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

trebaš probati nekoliko distri pa vidit što ti paše...
[OFFTOPIC]slažem se windows 7 je veoma močan He he budimo realni... windows 7 je trebao biti vista ali zbog rokova, nedosstatka vremena dečki iz MS-a su morali van nešto hitno izbaciti i izbacili su vistu... nedovršen sistem... da bi ga poslije malo sredili ispravili bugove i izbacili win7... win7 je trebo bit SP za vistu...[/OFFPOIC]
06-11-2009 08:03 AM
kecko Offline
Forumaš

eto probao sam sad kubuntu jučer ga instalirao... na prvi pogled izgleda lijepo, al što su ga zakomplicirali to je nevjerojatno... mada to je vjerojatno KDE kriv morat ću probati na gnome (ubuntu) da vidim kako je tamo...
makar ubuntu se meni nikad nije sviđala kao distra...
btw moguće je doći do roota i dalje...
ako ne vjeruješ probaj ovako
Code:
sudo sh
whoami
rezultat daje root :))
znači mogao bi prisilno ugasit Xserver doć do roota i startx :))
al inače ne sviđa mi se uopće... sve je zbrljano nešt sam dole na alatnoj traci slučajno kliknul sve se poremetilo drukčije iscentriralo, previše su iskomplicirali stvari... velim moram još pogledati na gnomeu kako to izgleda možda je tamo nešt bolje...
na internet se nisam mogao povezat... jer mi je spojeni prek usb-a pa treba driver... nisam nigdje ni pronašao neki gui tool za slaganje adsl konekcije... čini mi se da ubuntu nije nešto napredovao, dapače samo je sve jako našminkano bez potrebe... mp3ice i dalje ne rade što je totalna glupost... mada ovo je bio dosta površan test... a baš sam mislio staviti neki linux i složiti se tamo razvojno okruženje za php, čini se da ću malo u tome opet programirat, al sad sumnjam... probat ću još ubuntu s gnomeom, nadam se da to bude bolje... i moram si net složit :))
01-12-2009 09:58 AM
Gogy Offline
____
*

kecko Wrote:eto probao sam sad kubuntu jučer ga instalirao... na prvi pogled izgleda lijepo, al što su ga zakomplicirali to je nevjerojatno... mada to je vjerojatno KDE kriv morat ću probati na gnome (ubuntu) da vidim kako je tamo...

Izabrao si krivu distribuciju za isprobavanje KDE-a. Ubuntu najviše "brine" o svojoj Gnome distribuciji.

kecko Wrote:nisam nigdje ni pronašao neki gui tool za slaganje adsl konekcije... čini mi se da ubuntu nije nešto napredovao, dapače samo je sve jako našminkano bez potrebe...
Stvar je gotova u 20 sekundi sa:
sudo pppoeconf

kecko Wrote:mp3ice i dalje ne rade što je totalna glupost...
Rade, samo treba instalirati restrictred-extras. MP3 format nije slobodan i on se kao takav kosi sa open source politikom Ubuntu-a.

kecko Wrote:a baš sam mislio staviti neki linux i složiti se tamo razvojno okruženje za php, čini se da ću malo u tome opet programirat, al sad sumnjam...
sudo apt-get install php5 apache2 mysql-server php5-mysql phpmyadmin

Razvojno okruženje skinuto i instalirano u roku od 30 sekundi :)

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
01-12-2009 10:12 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

kecko Wrote:
Code:
sudo sh
whoami
rezultat daje root :))

Da ali na linuxu to nije problem jer root koristiš samo kad radiš neka podešavanja, instaliraš neki softver ili pokrećeš neku server aplikaciju recimo. I sve što pokrećeš sa sudo znaš da je otvorenog koda i da znaš tačno šta radi ili u najmanju ruku, siguran si da neće ništa loše uraditi.

Kako možeš biti siguran na windowsu da se to neće desiti kad svaka druga aplikacija traži admin privilegije (kao recimo softver za mountanje iso fajlova) a većina ih nije otvorenog koda pa se ti misliš šta ona radi.

PS: KDE je postao užasno nestabilan, slažu se i teški ovisnici o istom. Svi plaču za KDE 3-icom Namigivanje

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
01-12-2009 10:31 AM
Gogy Offline
____
*

schmrz Wrote:PS: KDE je postao užasno nestabilan, slažu se i teški ovisnici o istom. Svi plaču za KDE 3-icom Namigivanje

Da, ali koliko sam ja primjetio, izlaskom novog KDE-a doživio je još veću popularnost nego što je imao. Iako meni nikad nije "sjeo", Gnome je bio i bit će moj izbor.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
01-12-2009 11:10 AM
kecko Offline
Forumaš

aj budem isprobao gnome onda danas pa da vidimo...
malo sam zastario u ovome...
Quote:sudo apt-get install php5 apache2 mysql-server php5-mysql phpmyadmin
ma lako za to... ali phpmyadmin? nadam se da navicat ima linux verziju ili nešt slično tome... neću u browseru slagat baze to je totalno neugodno... neznam kako je phpmyadmin tako daleko dospio.... al to je za drugu temu...
aj onda kasnije instaliram baš ubuntu pa budem probao...
instalirao bi ja radije debiana ili slacka čistog, al mrzim sad reparticionirat sve, a ovo sa wubijem radi cool :))
zadnje reparticioniranje na win7 i nije baš bajno prošlo...
01-12-2009 11:16 AM
kecko Offline
Forumaš

e da, btw što je sa compiz/beryl kak se to razvilo?
01-12-2009 11:17 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)