Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomoć-hitno
Author Message
tinikaaa Offline
Novi korisnik
*

pomoć-hitno
http://www.easy68k.com/
Simulator EASy68K je simulator CISC računala Motorola 68 000.

HITNO!!! POMOĆ MOLIM!!!
Molila bih sve koji znaju raditi programe u asembleru da mi pokušaju pomoći. Na prvom linku skine se simulator i u njemu se nalazi EDIT68K.exe – editor za pisanje i provjeru sintakse asemblerskih programa te SIM68K.exe – simulator za pokretanje asemblerskih programa.
Moj zadatak glasi : Učitajte neki tekst preko tipkovnice. Učitajte drugi tekst iz datoteke. Ispišite oba teksta na ekran. Odredite i ispišite da li su radi o identičnim tekstovima.
Zahvaljujem unaprijed.
30-10-2009 02:10 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

RE: pomoć-hitno
Nije mi samo jasno zašto je tako teško pročitati pravila foruma i pridržavati se istih što je mala cijena za pomoć koju možeš dobiti. Razumijem kada to uradi neki klinac od 11 godina (svaka čast izuzecima) ali koliko sam skontao ti si vjerovatno na faksu.

Evo pravila koje si prekršila pa preuredi svoje pitanja u skladu sa njima:
  • Naslov teme odnosno topica mora biti u skladu sa sadržajem posta. Dakle zabranjeno je pisati naslove tipa "Pomoć", "Help", "Pomozite", "Problem", "Zašto neće" i slični naslovi. Cilj nam je imati pregledan i pretraživ forum.
  • Zabranjeno je pisanje postova VELIKIM SLOVIMA jer se to smatra vikanjem. Također je zabranjeno imenovanje tema velikim slovima.

Eh sad što se tiče tvog pitanja... Pošto je assembler specifičan po tome da nije portabilan između raznih procesorskih arhitektura ne bi bilo loše da si postavila i neku dodatnu literaturu ako je imaš. Jesi počela raditi taj zadatak, ako jesi dokle si došla?

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
01-11-2009 09:06 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)