Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
barum barum efekt
Author Message
beginer Offline
Novi korisnik
*

barum barum efekt
Jel netko zna crtić barum barum ??
to je onaj kaj lik crta sa olovkom , u biti cijeli crtić je jedna bijela linija.
meni to treba, znaći da se na ekranu crta linija koju sam ja prethodno nacrtao u layeru koji je sakriven a da to sve ide prirodnim putem kao da netko vuće liniju olovkom.
http://www.youtube.com/watch?v=4SwPFRFoe...A2&index=0
netrebaju mi komplicirani pokreti, dovoljno je recimo da se kao sama narcta recimo jabuka. ono, pokreneš filmić i crta se objekt koji si prethodno definirao. znam napraviti da objket sljedi putanju, ali kako napraviti da ta putanja bude vidljiva kad taj objekt prijeđe dio puta(ne da se putanja vidi odmah od početka pa do kraja, već koliko objek prođe toliko se putanja otkriva) to je recimo moja ideja kako se to može, pošto sam totalni početnik mislim da za vas majstore to nije problem.

Hvala !
28-07-2009 10:05 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
She Offline
Novi korisnik
*

RE: barum barum efekt
uhm .. u flashu? ne znam raditi u flashu, nažalost.

ali ovo ne bi trebalo biti teško. ako si ikada radio obične animacije kako čiko hoda ili tako nešto, znat ćeš i ovo...

svaki novi pokret je novi frame pa svaki pokret trebaš nacrtati. poslije to sve posložiš u nekom programu za obradu videa i eto. naravno, framovi se moraju brzo izmjenjivati da bi to izgledalo dobro, kao kretanje.

tako bih ja to napravila. ne znam jel to ono što tražiš i jel postoji drugi način pa sam samo šturo opisala.

smth
29-07-2009 01:37 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
beginer Offline
Novi korisnik
*

She Wrote:uhm .. u flashu? ne znam raditi u flashu, nažalost.

ali ovo ne bi trebalo biti teško. ako si ikada radio obične animacije kako čiko hoda ili tako nešto, znat ćeš i ovo...

svaki novi pokret je novi frame pa svaki pokret trebaš nacrtati. poslije to sve posložiš u nekom programu za obradu videa i eto. naravno, framovi se moraju brzo izmjenjivati da bi to izgledalo dobro, kao kretanje.

tako bih ja to napravila. ne znam jel to ono što tražiš i jel postoji drugi način pa sam samo šturo opisala.

a kaj da ti sad velim na tvoj komentar. ako neznaš u flashu bolje da pijemo caffe nego ovako trošit vrijeme, zar ne ? ;-)

malo mi je nezgodno raditi 24 sličice ili ti framova za jednu sekundu, a flash ima tako mnogo finih mogčnosti. tražim baš majstora tko zna to u flashu raditi. mislim da to što ja tražim spada u same osnove koje tek svladavam, jer nije to ništa komplicirano, a za mene početnika je znanstvena fantastika.

znam raditi animacije, ali flash ima jednu dozu preciznosti koju ja trebam. trebam profi izgled, a ne da animacija trokira. mora da ide jako glatko, kužiš ? nesmije se niti malo osjetiti da nešto trokira ili se nešto preskaće itd.. a to onda nije 24 sličice već 30-50 itd..
(This post was last modified: 29-07-2009 03:14 PM by beginer.)
29-07-2009 03:12 PM
She Offline
Novi korisnik
*

okeej.
računala sam da si početnik u svemu, pa ono.
eto onda, sretno s time (=

smth
29-07-2009 04:15 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

Ni ja ne radim u flashu ali ako znas napraviti da objekat slijedi putanju, trebalo bi da znas i da napravis da se nacrta tackica na trenutnim koordinatama objekta kada god se on pomakne. Tako ces dobiti iluziju da se iscrtava ta putanja.

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
29-07-2009 06:47 PM
beginer Offline
Novi korisnik
*

schmrz Wrote:Ni ja ne radim u flashu ali ako znas napraviti da objekat slijedi putanju, trebalo bi da znas i da napravis da se nacrta tackica na trenutnim koordinatama objekta kada god se on pomakne. Tako ces dobiti iluziju da se iscrtava ta putanja.

Očito postoji više načina da se to napravi, eto ja neznam niti jedan :-( zato pitam ovdje.

imam hebeni filing da je to jako jako jednostavno.
30-07-2009 07:12 AM
schmrz Offline
____
*

Pošto trenutno nema naših flash forumaša preporučujem ti da malo koristiš google. Evo jedan od rezultata:
http://board.flashkit.com/board/showthread.php?t=676915

Ako slučajno ne znaš engleski ( a trebao bi ga znati ):
1. Importuj sliku u flash i konvertuj je u vektorsku grafiku koristeći bitmap trace.
2. Pritisni F2 da dupliraš sliku na drugi frame.
3. Uzmi eraser alatku i izbriši mali dio slike, počevši od kraja.
3. Ponavljaj korake 2 i 3 sve dok ne izbrišeš čitavu sliku.
4. Označi sve frajmove, desni klik i onda reverse frames.

Ovo je jedan od načina...

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
30-07-2009 10:59 AM
beginer Offline
Novi korisnik
*

schmrz Wrote:Pošto trenutno nema naših flash forumaša preporučujem ti da malo koristiš google. Evo jedan od rezultata:
http://board.flashkit.com/board/showthread.php?t=676915

Ako slučajno ne znaš engleski ( a trebao bi ga znati ):
1. Importuj sliku u flash i konvertuj je u vektorsku grafiku koristeći bitmap trace.
2. Pritisni F2 da dupliraš sliku na drugi frame.
3. Uzmi eraser alatku i izbriši mali dio slike, počevši od kraja.
3. Ponavljaj korake 2 i 3 sve dok ne izbrišeš čitavu sliku.
4. Označi sve frajmove, desni klik i onda reverse frames.

Ovo je jedan od načina...

Engleski nije problem, da ovo je jedan od jednostvanijih načina, no taj ne sljedi putanju, već frame po frame sam radiš i crtaš a to na duge staze je komplicirano.

Tražio sam preko googlea ali nisam našao ono kaj trebam.
Ode ja na GO. pozdrav do 15.8.

Hvala.

RESPECT ;-)
31-07-2009 08:30 AM
Paladin91 Offline
Novi korisnik
*

Na jedan frame nacrtaj točku, na idući nacrtaj crtu, te ih izanimiraš sa shape tween. Sada to isto moraš ponoviti za svaku crtu koja se treba iscrtavati.
30-12-2009 08:52 PM
Paladin91 Offline
Novi korisnik
*

Paladin91 Wrote:Na jedan frame nacrtaj točku, na idući nacrtaj crtu, te ih izanimiraš sa shape tween. Sada to isto moraš ponoviti za svaku crtu koja se treba iscrtavati.
Zaboravio sam da svaku crtu moraš napraviti u novom layeruHammer
30-12-2009 08:55 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)