Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomoc oko mybb
Author Message
MDPPG Offline
Novi korisnik
*

RE: pomoc oko mybb
(04-05-2011 08:51 PM)Gogy Wrote:  Moraš se dogovorit sam sa sobom. Zapitaj se šta ti je bitno za forum, stavi na papir i odluči :)

Dogovorio se odavno sa samim sobom. Nije tu problem. Problem je što te funkcije nema nigdje, a potrebna...
04-05-2011 09:57 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

Well, ako vB nema onda ne znam koji forum ima :\ možda IPB

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |

Radar404 <- moj blog
05-05-2011 12:34 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
MDPPG Offline
Novi korisnik
*

Nažalost nema ni jedan. Confused
Sve sam pretražio čisto radi informacije i nisam našao ništa ni na jednom softveru, pa čak ni na vB-u. Toliko jednostavna funkcija Copy>Paste a nema je. To ne mogu da shvatim...
Šta se desi onda ako imamo npr slučaj:

KATEGORIJA 1
Forum 1
Subforum 1
Subforum 2
Subforum 3

Forum 2
Subforum 1
Subforum 2
Subforum 3

Forum 3
Subforum 1
Subforum 2
Subforum 3

KATEGORIJA 2

Forum 1
Forum 2
Forum 3
Forum 4
Forum 5
itd. itd

Kada se želi kopirati iz KATEGORIJE 1
sve Subforume u KATEGORIJU 2 u Forum 3 ?
Ne samo postove, već nazive Thread-a, nazive Subforuma.
E sad zamislimo da imamo u klasifikaciji foruma par hiljada subforuma! Svaki subforum se bavi nečim posebnim i svaki od tih subforuma ima recimo po 100 Threada i mnogo postova u njima.
Šta onda?
Kažu na vB forumu kreiraj ručno isto to i kopiraj ručno.....
No Comment. Na takvu neozbiljnost za veoma ozbiljnu potrebu, nisam jedini kome to treba, ne zna čovjek šta da kaže.
Evo, npr. ja bih i platio za takvu modifikaciju ili Plugin ali je problem opet što se od toliko pametnih ljudi niko nije javio!
To me zabrinjava, pogotovo za vodeće komercijalne softvere, jer ako tu "Multi Copy>Paste Forum" funkciju ne mogu da urade, onda tu leži problem a ne u korisnicima koji traže rješenje za takav problem.
Isto je i za MyBB. To se može uraditi, ali..... nema nikoga.
Mogu stavljati i oglase na stotine foruma ako to NEĆE da urade, iz ne znam kojeg li razloga. Znači pare nisu problem, već dobra volja. Za MyBB, pored toliko dobrih programera, bi trebalo da postoji rješenje.
Well, još ne mogu da vjerujem da Copy>Paste u bilo kojem Forumskom softveru, vjerovali vi ili ne - NE postoji.
Što li??Confused

p.s. Kao da su se svi isto dogovorili,hmmm
(This post was last modified: 05-05-2011 12:39 PM by MDPPG.)
05-05-2011 12:35 PM
Gogy Offline
____
*

Ne znam zaista :S

Radar404 <- moj blog
06-05-2011 10:46 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
MDPPG Offline
Novi korisnik
*

(06-05-2011 10:46 AM)Gogy Wrote:  Ne znam zaista :S

Znam...mnogi to ne znaju, ali eto mene kao i mnoge interesuje iz čiste potrebe, pa eto sad i radoznalosti..
Tako nešto jednostavno, da ne može biti jednostavnije a ne postoji ni u jednom forumskom softveru, bio on komercijalni, bio on FREE. Čudno...
I dalje tražim rješenje i dajem novčanu ponudu:
ili za MyBB ili za vB ili za IPB ili za Xenoforo ili ma za bilo koji drugi - ne bitno u kojoj je klasi (ispitani su čak i kineski, japanski, indijski i svi drugi softveri a ima ih ekstremno mnogo!) i koji je forumski softver da se uradi nešto takvo. Ovo je konkretno.
Zar nije pomalo konfuzno, da nudim novac da mi se uradi npr. jedan takav plugin kojeg NEMA NIGDJE? Ne?
A još veća budalaštinja je što se niko ni od developera, programera, ama bilo ko ko se bavi nekim programiranjem softvera za forume > ne javlja da MOŽE ili NE MOŽE da isprogramira jedan takav mod ili plug....
To ostavlja jednu činjenicu nesposobnosti ljudi da shvate pravu potrebu korisnika tog i tog softvera a ne da ide "uz nos" korisnicima i prave ih budalama pa kažu, pojedini, da to nije u planu niti možda da će biti. Suludo, prepotentno, konfuzno i sarkastična pojava na bilo kojem forumskom softveru.
Ne interesuje me "ne mogućnost" ili zanijekanje onoga što je izvodivo 100%, uvjeren sam u to i još da korisnici pogotovo npr. za vB takvo što čekaju od 2007! Previše istinito, da bi bila neprihvatljiva mogućnost uradka kao neki "Copy>Paste Forum Manager". Toliko nelogičnosti od "proizvođača" forumskog softvera ima da se ponekad upitamo zašto to rade i čemu?
Ponuda i dalje stoji...tako da čisto sumnjam, za neko rješenje ovakve potrebe u AdminCpu opet naglašavam u bilo kojem softveru,bio on u MyBB ili vB......nebitno.
Recimo za vB - plug-ini koštaju između $10-$35, i to vrlo komplikovani i zahtjevni, sa 100% podrškom u fiksiranju bagova i sl. Za MyBB na mnogim stranicama je cijena $5 dolara kao članarina za godinu dana (subscriber) i možete uzeti bilo koji od nekoliko stotina plugsa.
I šta sad? Ako ja kao pojedinac dajem npr. $40 za izradu nečeg ovakog, (naravno tražio bih autorstvo nad tim) što bi trebala da bude standardna opcija, već u osnovnoj cijeni bilo kojeg softvera (komercijalnog), mislite li da to nije još konfuznije što to niko ne može ili neće da uradi???
(This post was last modified: 06-05-2011 07:26 PM by MDPPG.)
06-05-2011 07:11 PM
Mobiii Offline
Banned

Pozz, evo otvorio ja mybb forum.. ali ne kuzim... OVDJE je avatar postovi postavljeno na lijevu stranu, a meni je gore desno u kutu :S kako to promjenit, i zanima me, kako si gogy stavio ovo ispod nicka webmaster..... hvala Namigivanje
07-05-2011 01:51 AM
Gogy Offline
____
*

Postojeći korisnici moraju otić u User CP -> Edit options -> Display posts in classic mode uključiti kvačicu.

Ako hoćeš da svi novi korisnici imaju classic mode onda odeš u Admin CP -> Configuration -> Show Thread Options -> Display posts using the classic layout označiš.

Što se tiče slike ispod nicka, odeš u Admin CP -> Users & Groups -> Groups -> Klikni na grupu kojoj želiš dodat sliku -> Kod "User stars" stavi broj 1 u prvo polje a u drugu polje stavi punu putanju do slike koju želiš.

Radar404 <- moj blog
08-05-2011 12:03 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)