Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem: crte
Author Message
Deakins Offline
Novi korisnik
*

Problem: crte
Pocetnik sam u Flashu tako da jos uvijek ucim iz tutorijala, no nabasao sam na jedan problem. Naime u jednom sam tutorijalu vidio da se linije koje povuces "rezu" dakle ako povucem obicnu crtu i nju prekrizim drugom crtom (X) trebao bi dobiti cetiri zasebne crte. Problem je u tome sto se to meni ne dogadja, crte ostaju zasebne, ne rezu se i kada kliknem na crtu koju sam prvo nacrtao, flash mi oznaci nju bez obzira koliko sam drugih crti povukao kroz orginalnu Hmmm
Nadam se da ste me skuzili Happy
Dakle kako namjestiti opciju da se crte "rezu" ?

P.S. sve radim u jednom layeru tako da nije problem u tome
06-11-2008 09:58 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
oriobilly Offline
Redoviti posjetitelj
**

RE: Problem: crte
Pozdrav,
Vidim da je tema stara, ali pošto nije dobila niti jedan odgovor evo da ja odgovorim.
Kada klikneš na "line tool" i napraviš crtu, ako ti oko crte napravi plavi pravokutnik onda ti je uključen
"Object Drawing" ( u ljevij alatnoj traci izgleda kao slovo "O" - druga ikona odozdo).
Riješenje:
Kada več napraviš crtu desni klik na nju i izaberi iz izbornika "Break Apart" ili prije nego što ju napraviš
a kada odabereš "Line Tool" klikni na ikonu "Object Drawing" ili s slovom "J" uključuj ili isključuj opciju "Object Drawing".
Nadam se da sam pomogao.
Pozdrav

Divno je biti nekome nešto !!!
(This post was last modified: 15-03-2009 11:32 AM by oriobilly.)
15-03-2009 11:31 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)