Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem instalacije windowsa
Author Message
Gogy Offline
____
*

RE: Problem instalacije windowsa
S memorijom sam prije imao problema, smrzavanje windowsa i linuxa... Imo sam 512 + 512 + 256... Ove zadnje dve mi crkle... Sad radim na samo pišljivih 512. Nije do baterije... Interesantno... Instalacija i rad na linuxu ide glatko... Dok windows ne može dalje od onog dijela nakon formatiranja particije i kopiranja setup fajlova... Dakle onaj windows setup sa grafičkim sučeljem ne mogu uopće pokrenit jer BSOD bude prije toga..

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
04-08-2008 07:36 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Morrissey Offline
Forumaš

Kako si formatirao ?
04-08-2008 10:14 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

Stavio bootabilni cd, prošo setup i tamo formatiro sve particije. Tj. obriso sve particije i formatiro tu jednu za XP.

04-08-2008 11:59 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Morrissey Offline
Forumaš

Kao što sam ti reko na emesenu i za sve druge, nemojte se oslanjati na to.
Skinite partition tool zasebni kao Gparted ili Hirens Boot cd te od tamo formatirajte kompletno.
05-08-2008 10:19 AM
Gogy Offline
____
*

Probo sam obadva alata, nijedan ne pomaže.

05-08-2008 10:30 AM
iggy_pop Offline
Novi korisnik
*

Kad je BSOD onda je očito nešto do hardware-a.
Ili kao u onom slučaju RAM, il kao što je i kod mene bilo GPU (pregrijavala se).
Moja ti je preporuka, ako možeš probaj linux-a ubacit Live, pa kad se buta stisni ESC, da vidiš u čemu je problem, zbog čega neće da se pokrene, linux mi npr. sad javlja kako je jaaaako vruće kod nas, da je dozvoljena temp. CPU pređena (60°C), i samo se izgasi.
Pali se kada ga ostavim jedno satak da se ohladi malo.
Probaj komponentu po komponentu isprobat ako si u mogućnosti, ili da vidiš temp. u BIOS-u CPU-a, možda je do toga.

PS. Eto vidim da možeš linux pokrenut, pa probaj iz njega da vidš temperature kolike su ti, ili uradi mem test.
05-08-2008 02:13 PM
Gogy Offline
____
*

Temperature su normalne, memtest kaže nema errora. A više nemam nijednu komponentu za vadit a da mi ne treba (grafička, cd-rom, i hard disk He he sve mi treba za instalaciju He he)

05-08-2008 02:58 PM
iggy_pop Offline
Novi korisnik
*

kad bi nekako mogao ponovo da probaš snimit XP, i kad dođe do BSOD, da nekako uslikaš broj erora, i poruku koju izbaci
05-08-2008 10:46 PM
Gogy Offline
____
*

iggy_pop Wrote:kad bi nekako mogao ponovo da probaš snimit XP, i kad dođe do BSOD, da nekako uslikaš broj erora, i poruku koju izbaci

Nema smisla da slikam. Ništ konkretno ne piše. Evo broj errora:

***STOP: 0x0000007B(0XF894D528, 0XC0000034, 0X00000000, 0X00000000)

06-08-2008 09:35 AM
Morrissey Offline
Forumaš

Gogy Wrote:The "Stop 7B" error occurs when your configuration is missing a component that is required to boot your device. Examples of these components include the PCI bus and the IDE controller.

Proguglo sam malo i naišao na zanimljive stvari koje su mi logične za tvoj tip greške.

Quote:Stop 7b means inaccessible boot device

Provjeri jel su ti dobro jumperi namješteni na HDD, za one koji neznaju hard disk mora biti master (neznam kakvo sučelje imaš , IDE il SATA) ali po ovoj grešci nesumnjivo IDE.

Quote:Resolution

Be sure the following components are in your configuration:
An IDE controller
The Primary IDE Channel component
The Secondary IDE Channel component
A disk drive component

Usto sam naišao na puno priče o BIOSu u vezi toga pa mi se čini da češ ga morati flashirati ili nešto.

Stavi boot order

1. Floopy
2. CD
3. HDD

Neznam više što bi se moglo napravit osim jumpera tih, optički čitač radi savršeno koliko vidim budući da je greška boot device (HDD).

Javi rezultate.
06-08-2008 10:21 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)