Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem instalacije windowsa
Author Message
black_panthera Offline
Novi korisnik
*

Problem instalacije windowsa
Imam problem prilikom instalacije windowsa, skoro dodje do kraja i odjednom se zamrzne i slika na ekranu poplavi, nema nikakvog teksta i nista, probala sam par puta i uvijek tako. Sad ne mogu nijedan drugi windows ubaciti jer naravno svaki puta pise da je instalacija zapoceta.

Znaci s ovim ne mogu drugi nece...sto sada...napravila sam jos goru stvar po forumima sam gledala za onu mogucnost s ghostom i lijepo si snimila cd ali samo s tim programom jer nisam znala da prvo treba slikati "windows".

Ako netko moze neka pomogne s nekim prijedlogom samo molim bez komentara nemas pojma i slicno sad su me na jednom mjestu tako....katastrofa tako tjerati clanove.

Dakle nakon tog cd-a s ghostom isto nece vise ni sa onim prvim cd om da krene instalirati, nista samo trazi neku naredbu.

Zatim sam uzela drugi hard i njega prikljucila vec imam instaliran windows ali narovno ni njega nece da pokrene, znam da bi i on trebao novu instalaciju ali uopce ne reagira pojavi se mogucnost safe mode, start windows normally, last good configuration i sto god da kliknem nista se ne dogadja.....Ocajna sam

I da u bios isto tako ne mogu da udjem vise
02-08-2008 11:34 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Morrissey Offline
Forumaš

RE: Problem instalacije windowsa
Nemaš pojma He he
Šala mala.

Meni se čini da imaš grešku na CDu ili DVDu od Windowsa te bi trebala nabavit nove.
Imaš na internetu za skinut (haš haš) prek torrenta al nesmijem više od tog reć ovdje jer je warez zabranjen. Jedna riječ - torrent Namigivanje

Evo što ti ja preporučujem.

1. Formatiraj disk (Gparted je najbolji za to)

http://gparted.sourceforge.net/download.php

Gparted dolazi sa većinom Linux distra te je pouzdan i cijenjen alat.

To činiš tako da skinuti napržiš na običan CD te ga bootaš tokom startanja kompa sa CDa.
Zatim kad se sve loada formatiraj cijeli disk u NTFS (ako trebaš detalje rado ću pomoć ali je straight forward)

2. Sada instaliraj Windowse (nove koje si nabavila ili stare)

3. Uživaj

Osobno, uvijek sam koristio Unattaned verzije Windowsa koje dolaze sa brdo drivera pa je instalacija lakoća i manji je budući da nema svih onih gluposti koji dolaze sa originalima.

I opet, torrent (psst) Namigivanje

Javi kako napreduješ, sretno !
03-08-2008 11:10 AM
black_panthera Offline
Novi korisnik
*

Hvala na pomoci ovaj program cu si skinuti, trebat ce svakako u buducnosti. Za torent znam i sluzim se njime imam cak i par dobrih pozivnica pa me mozes putem pm kontaktirati ako ti sto treba. Sad ne mogu vise nista da probam jer slusaj dalje, sjetila sam se da ako iz maticne izvadim bateriju mogu ponovno krenuti instalirati windowse jer se ova zapoceta brise, e sad kad ga prikljucim NO SIGNAL ili nisam dobro stavila nazad bateriju ili je jednostavno nesto otislo, no probala sam par puta ne vjerujem da je u tome stvar. Odnijet cu ga na servis sutra pa javim u cemu je stvar.

Sto se tice instalacijskog cd -a on valja, to znam 100 %.
03-08-2008 01:05 PM
Morrissey Offline
Forumaš

Wow. Pa tebi se nešto gadno pomrdalo.

Što si sve dirala ?
Probaj opet.
03-08-2008 01:48 PM
black_panthera Offline
Novi korisnik
*

Prikljucivala sam taj drugi hard ali kao sto rekoh ni to nije radilo, onda sam bateriju, no kako mi se cini od početka izgleda da uopce nije ni bio problem u hardu nego u necem drugom
03-08-2008 04:17 PM
Morrissey Offline
Forumaš

Možda ti se iskopčao podatkovni kabel.

Jel ti je HDD sučelje IDE ili SATA ?
Zatim jel jumper od diska postavljen na master ako znaš.

Stavi samo taj jedan HDD.
03-08-2008 07:18 PM
black_panthera Offline
Novi korisnik
*

Ovaj jedan je ide a zadrugi ne znam, nisam ja njih zajedno prikljucivala tako da za jumper nema veze ovaj je ostao u kucistu samo sam kablove prespojila na ovaj znaci nisam mogla pogrijesiti, samo kazem taj drugi kada sam stavila nije htio pokrnuti windowse sto znam i da ne moze ali planirala sam na njega instalirati windows ali nije reagirao kad pritisnem razmaknicu, kasnije sam u bios probala uci ni ti nije htjelo, nego sam imala opciju safe mode, start windows normally, no sto god od toga da pritisnem nista se nije dogadjalo, a opet na ovom drugom nastavi instalaciju sve do kraja i kada bi se trebao resetirati i uci u windows zamrzne se. E kazem onda sam izvadila bateriju i sad je NO SIGNAL. Vec sam sto puta iskopcavala kablove i ponovno spajala no nista, ujutro ga nosim pa cu ti bas javiti sto je bilo. Hvala na pomoci
03-08-2008 10:17 PM
Morrissey Offline
Forumaš

Ajd , isčekujem.
03-08-2008 10:46 PM
Gogy Offline
____
*

Evo i ja ne mogu instalirat windowse (xp). Malo je drugačije ali da ne otvaram novi topic. Problem je ovakav:

Ubacim CD, fino se boota, prođe ono kopiranje setup fajlova vamo tamo. I onda kad dođe do onog dijela gdje se restarta prvi put nakon formatiranja particije i kad se počne dizat pojavi se blue screen of death se porukom da se taj ekran javio da zaštitit hardware od štete vamo tamo... ništa konkretno ne piše. I tu moram restartat i nikako neće. Probao sam sa raznim CD-ima tako da nije do toga. Probao sam i sa unattended verzijom... ista stvar.

Zna li itko o čemu se tu radi?

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
04-08-2008 06:52 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
black_panthera Offline
Novi korisnik
*

Eto probaj i ti bateriju izvaditi, mozda tebi pomogne posto meni nije. he he

Evo sto je kod mene bilo, problem je u memoriji bile su dvije koje nisu kompatibilne ali su jedno vrijeme radile, do prvog pokusaja instalacije windowsa. I eto sad sve radi...Tako da eto ako imas dvije memorije probaj s jednom pa s drugom, mozda bude radilo
04-08-2008 07:23 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)