Tutorijali.Net forum
Optimizacija stranice za google - Printable Version

+- Tutorijali.Net forum (http://www.tutorijali.net/forum)
+-- Forum: Izrada weba (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: SEO (/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Thread: Optimizacija stranice za google (/showthread.php?tid=155)

Pages: 1 2 3

RE: Optimizacija stranice za google - Carduel - 31-08-2006 04:51 PM

Ima li još netko kakav savjet? Mislim da mora postojati nešto. Evo recimo jedan portal koji je urađen prije nekoliko mjeseci zasjeo je na prvo mjesto i nakon nekoliko dana pošto je podignut.

Ima nešto.

RE: Optimizacija stranice za google - Gogy - 31-08-2006 05:09 PM

I Tutorijali.Net je dobrim dijelom gdje je upisan pojam tutorijali na prvom mjestu, ili barem 2. i 3.

Stvar je u dobroj domeni (ne može bolje ako je ključna riječ u domeni) + dobar sadržaj i redovit update novim sadržajem.

Vrlo je korisno ako drugi linkaju na tvoju stranicu, npr. ako imaš na puno web stranica link gdje će ljudi linkati, ako se govori o tvojoj stranici na forumima i tako.

RE: Optimizacija stranice za google - d@d - 01-09-2006 08:57 AM

- Kod mora biti čist i pregledan (možda bolje da je i validan po w3c standardima)
- <title> mora biti dinamičan
- koristiti meta tagove (ali umjereno), pogotovo ne pretjerivati sa keyword-sima jer google može označiti kao spam
- kao što je gogy rekao, koristiti neku domenu koja opisuje djelatnost ili ime same firme
- koristiti google sitemap
- istaknuti važne dijelove na stranici

evo, to je samo par primjera

RE: Optimizacija stranice za google - Leviathan - 01-09-2006 12:48 PM

kad smo već kod što treba koristiti reći ću i što potpuno izbjegavati
n00bovske trikove poput teksta u negativnoj margini, bijelog sitnog teksta, itd ;da bi povećali ranking na googlu, jer google automatski takve stranice baca van.

RE: Optimizacija stranice za google - Gogy - 01-09-2006 04:09 PM

Tako je... vjerujte ak se zamjerite googleu ode sve u tri pm. A google je poznat po tome da mnogima daje više od 30% ukupnih posjeta web stranice pa tako i Tutorijali.Net

Izbjegavajte prevariti Google. To je, kao što kolega Leviathan kaže, n00bovski.

RE: Optimizacija stranice za google - Susjedni - 25-09-2007 10:41 PM

(Pozdrav svima)

Već sam pokušao sažeti u jednoj stranici SEO savjete ovdje:

optimizacija za Google

Pitam se da li je početnicima bolje da uopće ne pokušavaju optimizaciju, obzirom na već pomenutu činjenicu o Google-ovoj strogosti?
Sve što algoritmu izgleda neprirodno, u velikom je riziku da obara poziciju.

Profi SEO from Serbia Namigivanje

RE: Optimizacija stranice za google - Stazh - 26-09-2007 08:10 AM

Ma najjednostavnije je početnicima "pasivno" optimizirati svoju stranicu. Tj. držati se sadržaja za koji su stranice i napravljene, npr. ako radite portal o glazbi da vam je svaka vijest vezana za glazbu, a ne za najnovija događanja u Big Brotheru (brrrr naježio sam se samim spomenom ove riječi He he ). Tako si razvodnjavate keywords koje Google skenira, jer što više riječi to je određena riječ koja se konstantno ponavlja (npr. za glazbeni sajt gitara, bubnjevi, akordi, ...) nebitnija. I tako vam keywords slabe.

Druga stvar na koju Google gleda je kvaliteta linkova koji povezuju na vaš sajt. To je prije bilo puno bitnije nego bilo šta drugo (u doba kada se Google ponajviše oslanjao na PageRank). Ne znam točno formulu kojom Google računa ukupnu kvalitetu ulaznih linkova, ali princip je jednostavan i govori kako što više stranica koje on označi kvalitetnima povezuju na tvoj sajt, tako i tvom sajtu raste reputacija (i pozicija na listi).

RE: Optimizacija stranice za google - Susjedni - 26-09-2007 04:39 PM

Stvari na koje vlasnik/webmaster stranica ima direktnog utjecaja, Google ne smatra relevantnim.
Gustina ključnih reči i procenat pogađanja teme gleda - ali samo u stranicama koje linkuju stranicu koja se optimizira i naročito u tekstovima linkova.

Kao primer, mnogo je stranica koje uopće ne sadže neku reč, a Google ih pronalazi po njima(!) i čak dobro pozicionira među rezultatima.

Najpoznatiji Cro stručnjak inače često ponavlja Deda kako "ne postoji keyword density".

RE: Optimizacija stranice za google - Morrissey - 26-09-2007 04:48 PM

dobro stari cloaking...

RE: Optimizacija stranice za google - Kerber - 26-09-2007 08:11 PM

Evo ako u Google unesete Frki na prvom mjestu će biti http://www.frki.org a ispod moj description. I kod mene je GoogleBot jedan od najposjecenijih korisnika He he