Tutorijali.Net forum
Flash i actionscript - Printable Version

+- Tutorijali.Net forum (http://www.tutorijali.net/forum)
+-- Forum: Stranica i forum (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Prijedlozi, primjedbe i pohvale (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Flash i actionscript (/showthread.php?tid=1276)

Flash i actionscript - zero - 10-09-2009 04:28 PM

Imam prijedlog za buduci tutorijali.net He he. Dakle bilo bi dobro da se odvoje ActionScript tutorijali (iako zasada nema niti jednog) od Flash tutorijala. Kazem da ih treba odvojiti, jer je nemoguce step by step uciti AS. Pod AS samo hrpa tutorijala vezanih za neku funkciju, klasu itd., a pod Flash - step by step tutorijali o tome kako raditi u flashu (timeline, tools, crtanje, simboli, komponente...). Takodjer ako bude forma za slanje tutorijala mozete ocekivati AS tutorijale od mene.

Namigivanje

RE: Flash i actionscript - schmrz - 10-09-2009 07:55 PM

Naravno, tako ce i biti. Ako bude zainteresovanih mozda i Flex kategorija Namigivanje

RE: Flash i actionscript - Gogy - 10-09-2009 08:42 PM

Dobro će nam doći tvoji tutorijali. Vidi se da si puno napredovao otkad te nije bilo, svaka čast Namigivanje

RE: Flash i actionscript - zero - 11-09-2009 01:18 PM

Hvala He he.

@schmrz:
Evo ja sam zainteresiran za flex tutorijale. Jos nisam ni probao raditi u flex-u, a cuo sam da je dobar za izradu stranica s AS-om. Dobro bi mi dosli neki tutoriali Namigivanje

RE: Flash i actionscript - oriobilly - 12-09-2009 04:42 AM

Nemoj hvaliti ono što ne znaš !!! Mislim da je Flash gornja granica nečega što se da naućiti i zbig toga se koncertrirajte na ono što se zna, za sve ostalo tu smo MI ili vbečina nas .
POZZ

RE: Flash i actionscript - schmrz - 12-09-2009 04:19 PM

:) To comment or not to comment...

Ako si mislio na Flash CS on nije cross platform, flex jeste. To je velika razlika. Sto se tice windowsa Flash CS je vjerovatno najbolje okruzenje za izradu flash aplikacija.

RE: Flash i actionscript - Kerber - 13-09-2009 01:24 AM

ja vas nista ne kontam,

no ako bude dobrih pisača tutača ja ću prvi učiti iz njih He he

RE: Flash i actionscript - zero - 02-03-2010 08:13 PM

Sry sto dizem staru temu, ali imam ideju (opet).

Bilo bi dobro da se u novom tutorijali.net kategorije podijele na grupe. Npr.:
>ActionScript tutorijali
->ActionScript 2.0
-->izrada platform igre
--->1. dio
--->2. dio
--->3. dio.
->ActionScript 3.0

Kuzite? Da bude lakse radit tutorijale u nastavcima.

RE: Flash i actionscript - schmrz - 03-03-2010 09:17 PM

Mislim da ćemo napraviti da se pri pisanju tutorijala može odrediti nešto kao page break, pa da čitaoc onda vidi to kao nastavak tutorijala. Neki poseban tag ili nesh Namigivanje Ne znam da li si na to mislio...

RE: Flash i actionscript - zero - 05-03-2010 04:43 PM

schmrz Wrote:Mislim da ćemo napraviti da se pri pisanju tutorijala može odrediti nešto kao page break, pa da čitaoc onda vidi to kao nastavak tutorijala. Neki poseban tag ili nesh Namigivanje Ne znam da li si na to mislio...

da tako nesto... znaci da se mogu pisati tutorijali u nastavcima, tj. da se kasnije (nakon sto je napisan prvi dio tuta) moze dodati jos jedan dio.