Tutorijali.Net forum
Programski jezik - Printable Version

+- Tutorijali.Net forum (http://www.tutorijali.net/forum)
+-- Forum: Ostalo (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Forum: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Thread: Programski jezik (/showthread.php?tid=1203)

Programski jezik - Aodroid - 30-04-2009 09:41 PM

Pozdrav svima po drugi put :)
Evo danas sam dobio jaku volju da naucim novi programski jezik.
Dosad znam malo c++ vb.net...
Ali volio bi nauciti neki novi a da je sada moderan.
Uzeo sam python nikako se nisam snasap na njemu ( 3.0 verzija vazda neke errore javlja... ).
Recite vi svoje prjedloge i imena jezika koji bas i nisu teski za naucit a ako nema takvi moze onda bilokakve bitno da rade...

RE: Programski jezik - Gogy - 30-04-2009 10:38 PM

Pa čemu sad prelaziti na nešta novo, nauči vb.net malo naprednije, jezik je relativno jednostavan a moćan.

RE: Programski jezik - cabelly84 - 13-09-2009 03:21 PM

kad je već otvorena tema "programski jezik" (iako relativno davno), da pitam i ja; imate neki savjet kako najlakše početi učiti programske jezike uopće jer sam prilično laik po tom pitanju, a sada mi to zaista treba? Je li dovoljno pročitat par knjiga i primijeniti ih ili ste vi primjenjivali neke druge metode?

Hvala...

RE: Programski jezik - smartwind - 11-10-2009 07:35 PM

i mene zanima odgovor na post iznad! s cime poceti? ja se premisljam između js i php-a... savjeti?

RE: Programski jezik - Len0 - 11-10-2009 08:23 PM

Najbolje je da se odlučiš šta zeliš učiti i da onda prikupljaš znanje iz svih mogućihizvora. :)
JS je client-side, a PHP server-side skriptni jezik(?). To pojednostavljeno znači da sa JS kontrolišeš ono što će korisnik da vidi, dok sa PHP radiš stvari koje se dešavaju u pozadini, na serveru.
Najcesce ces završiti sa korištenjem ova navedena, tako da nema pravog odgovora.