Tutorijali.Net forum
Arrow u Photoshopu - Printable Version

+- Tutorijali.Net forum (http://www.tutorijali.net/forum)
+-- Forum: Multimedia (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Forum: Adobe Photoshop (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Arrow u Photoshopu (/showthread.php?tid=1199)

Pages: 1 2

Arrow u Photoshopu - valter83 - 28-04-2009 10:06 AM

Veliki pozdrav svima... Novi sam kolac na ovom forumu i imam jedan problem (bar za mene ) pa se nadam da ce te mi pomoci a on se ogleda u tome kada napravim strelicu u photoshopu http://i44.tinypic.com/2lbcevk.jpg zelio bi da istu tu zaokrenem u nekom nekom smjeru koji bi meni odgovarao kao npr. http://i40.tinypic.com/29mvo5y.jpg .Molio bi sto detaljnije objasnjenje ako moze He he Hvala unapred He he

RE: Arrow u Photoshopu - She - 28-04-2009 11:09 PM

upravo sam shvatila da otkada radim u photoshopu, još nikad nisam pravila jednu običnu strelicu xD.
no dobro, možeš ju napraviti pen toolm ak baš nemaš drugog načina, a fkt ti je bitna ta strelica.
inače ja bih ju napravila custom shape toolom ili line toolom (ctrl+U).
ne znam kolko poznaješ PS. mislim, jel se treba pojašnjavati odakle sjena i to.
enivej, sad mi se čak ide istraživati kako napraviti što bolju strelicu xD

RE: Arrow u Photoshopu - Gogy - 29-04-2009 07:47 AM

Nećete vjerovat ali to sam se i ja prije negdje godinu dana zapito... Već oko 8 godina radim u PS-u ali do prošle godine nikad mi nije trebala obična strelica. He he

RE: Arrow u Photoshopu - valter83 - 29-04-2009 03:31 PM

Nisam neki poznavalac PS al' eto He he a nije problem u strelici koju napravim u line tool-u kao i sjeni iste vec kako je saviti u zeljenom smijeru He he jer sam se "navukao" da pravim ove tutoriale od slika u slobodno vrijeme He he U Paint-u je to jednostavno ali ovdje jos nisam dokucio kako to uraditi.Probao sam i sa custom shape toolom al' mi nije uspjelo pa eto ako znate bio bih jako zahvalan He he a nikad ne znas kad ti moze strelica zatrebati Rofl Rofl

RE: Arrow u Photoshopu - She - 29-04-2009 09:34 PM

napraviš strelicu jel, i onda ideš ctrl + t, i radiš s njom što god želiš He he

RE: Arrow u Photoshopu - valter83 - 30-04-2009 09:32 AM

Osim sto je OVAKO ne mogu saviti He he

RE: Arrow u Photoshopu - schmrz - 30-04-2009 11:00 AM

Pa samo napravite jedan trokutic i njega ostavite po strani. Uzmete bezier krivu ( path ) i nju savijate kako hocete... Onda od nje napravite liniju ( u GIMP-u se to zove stroke path, ne znam kako je u PS-u ). I onda samo na tu liniju dodate trokutic :)

Ima u attachmentu kako izgleda ( yup, ja nemam smisla za grafiku ) :)

RE: Arrow u Photoshopu - valter83 - 30-04-2009 12:14 PM

@schmrz hvala na odgovoru ali u Paint-u mogu napraviti strelicu i jednostavno je saviti u onom smijeru koji ja zelim s tim da vrh iste moram sam crtati (slika) dok u PS sa line tool to ide mnogo brze...Poenta je u tome da zelim da to bar na nesto lici a PS mi to omogucava sto se tice samih efekata al' sam mislio da ima neka caka kako je saviti kao na slici...

RE: Arrow u Photoshopu - schmrz - 30-04-2009 01:58 PM

Pa rekao sam ti, uzmes bezier curve ( ili se u PS-u mozda zove path ) i njega vrtis kako ti je volja. Naravno onaj moj gore primjer ne lici ni na sta iz tog razloga sto nije bio cilj da lijepo izgleda nego da samo docaram na sta mislim.

RE: Arrow u Photoshopu - She - 30-04-2009 06:17 PM

schmrz misli na pen tool ... s njim imaš potpunu slobodu što se tiče smjera strelice.

napraviš liniju pen toolom i na novom layeru (ne mora biti, al preporučujem) stisneš desni klik (još uvijek imaš pen tool odabran pri tome) i odabereš: storke path. tada će ti se otvoriti prozorčić, pripazi da ti na tom padajućem izborniku bude odabran brush, i da ti je opcija simulate pressure isključena jer ti to trenutno ne treba.
boju i debljinu strelice ćeš odrediti tako da prije nego što kreneš sa pen toolom, narediš na brushu određenu debljinu i boju. te opcije koje narediš na brushu će se primjeniti kada budeš zadao storke/brush i to ...