Tutorijali.Net forum

Full Version: Excel - zaštita čelija
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Imam mali problem pa molim za pomoć.
Kako da u excelu zaključam pojedine čelije lista da ih nitko nemože birati i mjenjati jer se u njima nalaze formule za izračunavanje.
U prilogu moj excel koji mi nudi mogučnost zaštite lista i knjige ali čelija nema.
Zahvaljujem unaprijed.
uspio sam riješiti.
možete pobrisati temu
Zasto bismo brisali?
Napisi u cemu je bio problem, da ne dodje neko sutra i opet pita isto pitanje.
I dobro,šta bi na kraju,hoce li biti odgovora na ovo pitanje,i mene to zanima?
[Image: 34j9afa.gif]
Kada bih ja bio webmaster ovog foruma ili barem dio tima - našao bih neku PHP skriptu kojom bi dodavao negativne bodove onome tke ne posjeti forum 10-15 dana!!!
Ili napraviti skripte koje traža prijavu na e-mail za autorizaciju !!!

Tako barem nebi bilo lažnih e-mailova i nebi se mogli izvlaćiti da nisu znali da im je netko odgovorio na postavljeno pitanje !!!
A čuj oriobilly, ne mogu ja prisilit nekoga da posjećuje forum. Pa kud bi to dovelo.
U zatvor He he
Palm Visor Wrote:I dobro,šta bi na kraju,hoce li biti odgovora na ovo pitanje,i mene to zanima?
[Image: 34j9afa.gif]
Koristi zaštitu na nivou ćelija. Zaštita na nivo ćelija uključuje se tek nakon što se protektuje radni list

Dakle:
1/ Selektuj ceo list pa iz kartice Format Cell na kartici Protect isključi Lock (podrazumeva se da je zaštita uključena za sve ćelije)
2/ Selektuj ćeliju sa formulom pa iz Format Cell na kartici Protect uključi Lock
3/ Aktiviraj zaštitu šita Tools/Protect sheet

http://www.elitesecurity.org/t172593-0#1121245
Reference URL's