Tutorijali.Net forum

Full Version: Font u Photoshopu
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Poštovanje !
Kako se ubacuje font da bi se njime moglo pisati u Photoshopu.Imam na računalu Font " Snell Blk BT " koji izgleda kao da je pisan rukom.Vidljiv mi je u Flashu i Word-u, ali ne u Photoshopu.
Dali se fontovi za Photoshop moraju posebno instalirati i na koji način?, ili se samo prekopiraju u neku mapu koji koristi Photoshop?
Koliko je meni poznato ne treba, ja kad sam god dodao u normalan windowsov "Fonts" folder, prepoznalo ga je i u Photoshopu.
Pogledaj u \Program Files\Common Files\Adobe\Fonts. Ne znam da li se taj folder stvara ako instaliras samo photoshop, jer ja instaliram u paketu. I da, moras izaci iz photoshopa, pa ponovo uci da bi se font ubacio.
Tako je Hurma,folder se stvara prilikom instalacije PS-a i bolji je tamo spremati posebne fontove da se nebi krčili Windowsi u svim ostalim segmentima.
Gogy Wrote:Koliko je meni poznato ne treba, ja kad sam god dodao u normalan windowsov "Fonts" folder, prepoznalo ga je i u Photoshopu.

I kod mene isto
Evo ga radi! Kada se ubaci font ( barem je kod mene situacija) u PS ne nalazi se u abecednom redu fontova gdje sam ga tražio nego pri kraju u rublici odvojen poprečnom crtom.Čak mislim i da imaju tri rublike odvojene, a sve uzokovano mojim neznanjem u zavisnosti gdje sam zaljepio kopirane Fontove.
.../Common Files>Adobe>Fonts.To je prava adresa i. F'ntove potražite pri dnu padajućeg izornika Fontova:
STATUS : Riješeno

Hvala
Reference URL's