Tutorijali.Net forum

Full Version: class
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Pozdrav ekipa čitam vas već dugo no sad sam se odstidio i odlučio da vam
se pridružim na putu za "zemlju znanja",hvala vam na toleranciji-unaprijed...
Moje pitanje je :atribut class , kad se i u kojim situacijama upotreblava? Hmmm
ok bilo što o class-u...,vidim da vas je 7 pogledalo post ,cilj mi je dobiti sliku šta radi ,kad se koristi ,zašto div class itd,itb...
Atribut "class" se uglavnom upotrebljava kako bismo nekom elementu pridodali vrijednost putem koje ćemo u css-u pristupati elementu kako bismo ga stilski definirali. Class neke vrijednosti se može pridodati većem broju elemenata, odnosno više elemenata može imati isti class. Za razliku od classa, svaki element mora imati zaseban id. Dolje je nekoliko primjera da lakše shvatiš.

Code:
<!-- pravilno -->
<ul>
    <li class="tekst">neki tekst</li>
</ul>

<!-- nepravilno -->
<ul>
    <li id="tekst">neki tekst</li>
</ul>
Hvala na odgovoru...

To kužim ali ostaje još puno nejasnoća i pitanja...
Pa pitaj onda, tu smo da ti pomognemo... i nemoj post za postom pisat, ako imaš šta za nadodat koristi edit. Ja sam ti ih ovaj put spojio al' za inače sam pripazi.
Vidim da class radi jako zgodne stvari prilikom oblikovanja stranice a kako ga proučavam za
svaki komentar koji može pomoći da steknem potpuni uvid zahvaljujem....
Šta ti točno nije jasno oko class-a?
Class sam po sebi nije nešto posebno, on samo imenuje element čiji će se izgled definirati css-om. Css je ono što zapravo trebaš proučavati.
Tako je !
Code:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html>
<head>
  <title> CSS primjer </title>
<style type="text/css">
.crveno {
color: red;
}
.plavo {
color: blue;
}
.zeleno {
color: green;
}
</style>
</head>
<body>

<ul>
    <li class="crveno">neki tekst</li>
    <li class="plavo">neki tekst</li>
    <li class="zeleno">neki tekst</li>
</ul>

</body>
</html>
uglavnom class se koristi kao id samo s class mozes pozvati isti css na vise mjesta u stranici
Pages: 1 2
Reference URL's