Tutorijali.Net forum

Full Version: Optimalna konfiguracija renderiranja videa za youtube!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Evo kako se zadnjih dana bavim video obradom, pa sam tražio ovaj podatak i naišo na jednu dobru stranicu gdje je objašnjen postupak renderiranja za više programa, a sve su video tutoriali.

Pretpostavljam da postupak vrijedi na većini video portala jer svi više manje koriste flash player 7 kao i youtube.

http://www.squidoo.com/youtuberight/
mogu ti pomoći još više budući da radim video tutoriale i tražim uvijek najbpju kompresiju i veličinu.

Youtube koristi x264 codec ,a veličina videa je 320x240.

Najbolji program koji sam do sada našao za konverziju se zove MEGUI (potraži ga na google).
Besplatan je i nevjerojatan,šokiro sam se koliko je dobra kompresija.

Na youtube možeš bez problema tako uploadat oštre filmove HD kvalitete

Drugi savjet je da ne štediš u veličini kod kompresije.
Kompresiraj video u razumni format(bilo bi bezrazumno raw davati) zatim ga smanji na 320x240
jer če se brže obraditi od strane youtubova servera i manje će sranja sa njime napraviti
jer inače ga on reže sam i ispušta bezveznu količinu frejmova.

Ako ti je stalo do jako visoke kvalitete tada ne ustručavaj da podijeliš film od 10 minuta
napola da svaki ima do 100 mb jer treba iskoristiti youtube najbolje kako se može

prije sam koristio WMV 9 codec što je i sada prilično zakon no bolje rezultate dobivam sa x264 codecom (MPG4).

iskušaj program pa reci što kažeš , usto je MEGUI jako malen i često updetan no nažalost bugovit na Visti
Probo sam ja to sve i meni ovisi kako kada. Koji put jer WMV koji puta mpeg-x koji puta avi. Ja sve isprobam pa onda odlučim.Ja ću ovaj postupak koji je opisan u gornjem linku isporobat kad smontiram film koji radim pa bum videl dal čovijek ima pravo ili ne.

Video koji se prikazuje na youtube-u je 420 x nešto(nisam siguran) a optimalno je film kako i ti kažeš renderirat u 320x240. Ja kombiniram kvalitetu izmađu 500kb i 1mb ovisno o dužini videa, a flash player 7 koji oni koriste je puno sporiji i od 8-ce, a pogotovo od 9-ke. Novi flash player koji je trenutačno u beti podržava sad još neke codece, pa će se moć napravit film u .mov formatu i normalno ga puštati u flash playeru. Ja mislim da će to donjeti veliki napredak u kvaliteti videa na webu.
Evo napravio sam video koji sam rekao i provjerio sam upute iz gornjeg linka za sony vegas i bome video je jako dobar. Jedino sam ja zaboravil dignut zvuk na 128 jer je muzika unutra pa se čuje malo zujanje, još smo se stari i ja zeznuli s načinom snimanja(koristili samo wide a ne normalni) pa slika nije ko kvadrat nego je ko pravokutnik, al na greškama se uči pa bu sljedeći put bolje.

Evo pa pogedajte i uživajte.Happy

Radi nekih problema maknul sam link, al uskoro bum vam ga stavil.
isčekujem He he
Problem je bio u jednom tipfeleru pa kad sam uploadao opet nisu mi priznali film za "producer reward"(rekli su da je duplikat vjerovatno jer sam imo isto ime kao i prvi put kad sam uploado) pa sam maknuo i drugi put film. Danas su ga priznali, pa vam ja kao što sam i rekel vraćam link na film.

Uživajte

http://www.metacafe.com/watch/922813/8th...1_6_scale/
Evo još jedan. Nisam htio otvarat novu temo, pa molim admine ako misle da je potrebno neka premjesta ovaj post.

Malo sam danas imal vremena pa sam se igral s after effects-ima.

Uživajte
http://www.metacafe.com/watch/924071/rc_wars/
Wooow, bas je dobro u kojem programu ovo radis jer sam trazio ovakve efekte od kad sam se rodio
verky Wrote:Wooow, bas je dobro u kojem programu ovo radis jer sam trazio ovakve efekte od kad sam se rodio

Da pročitaš moj zadnji post vidio bi da pričam o Adobe After Effectima.
Reference URL's