Tutorijali.Net forum

Full Version: Stilovi unutar textarea elementa
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Imam problemčić. Radim JavaScript "Rich Text Editor" po uzoru na ovo.

Ovaj dio gdje se tekst unosi mi je "textarea" element. Sad, mislio sam da nebum imal nikakvih problema, jer sam mislio da se može ovo radit:
Code:
<textarea>
     <b>neki bold</b>
     ovaj je normalan
     <i>ovaj je kosi</i>
     ovaj je opet normalan
</textarea>
Al nemre Ljut

Sad me zanima kak unutar "textarea" elementa mogu određeni dio (ne cijeli tekst, što se da lagano sredit) teksta stilski odredit, kao u navedenom primjeru?

Guglal sam i nisam našel na nikakvo riješenje. I daj recite što mislite na koju je foru ovaj primjer isprogramiran?
Ma mozda san malo mutav ali ne kuzin sta zelis napravit?? Pojsni malo??
Ovak... Htio bi iskodirati istu stvar kao ovo kaj sam stavio na linku. Do sad sam pobacal gumbiće i selektove, isto ko na pimjeru. Zapel sam sad na "textarea" elementu.

Znaći ovaj glavni, najveći dio gdje se piše tekst koji se kasnije prerađuje u bold, italic i to, me zeza. Može se dogodit situacija da bude više stilova unutar tog jednog "textarea" elementa koji se trebaju prikazati. Znam kako cijeli "textarea" prebacit unutar jednog stila, ali nezanam kak da mu velim da određeni dio teksta ovak zmjenja, drugi drugačije i to.
Nisam ti ja neki preveliki strucnjak za Java Script,nesto znam sto mi je potrebno..Potrudio sam se da ti nadem ali nigdje...Pogledat cu ti jos..pa ti javim...
To je i meni trebalo kad sam probo pravit jedan shoutbox... Iako mi se nije dalo s tim baktat pa nisam ni isprobo al znam da moraš koristit JTextPane. Guglaj taj pojam.
Ovo je očito AJAX na djelu
Hvala na pomočima škvadro, al nije u igri ni JTextPane ni AJAX. Nakon guglanja, guglanja i guglanja sam našel ovo: http://www.clasohm.com/prj/clasohm.com/b...js?rev=421.

Riječ je o čistom JavaScript-u ipak. Sam kaj se ne radi o textarea elementu nego o "iframe" tagu. Sa HTML-om se družim već duže vrijeme, al za ovo nisam nikad ćuo. Iframe ima taj neki "designMode" atribut prek kojeg se da od Iframe-a napravit nekakav editbox Hmmm

Nikad mi ovo nebi palo na pamet.

Uglavnom riješil sam misteriju, sad treba sam kodirat pizdarije prek JaveSrpit-a i Iframe-a.

Kog zanima evo i koda:
Code:
<html>
<head>
<title> Using execCommand to bold text </title>
<script language="JavaScript">

function podesi()
{

if(document.all)
    {
        frejmko.document.designMode = 'On';
    }