Tutorijali.Net forum

Full Version: kako napraviti stranicu unutar stranice
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
ja se stvarno iyvinjavam sto sam ovoliko naporan ali totalni sam pocetnik u HTML-U.Nigdje nisam vidio a mislim da spada u linkove.Naime,hocu da u mojo stranici npr.kada kliknem na BROWSERI da se otvori nova stranica u kojoj cu ja pisati linkove ya download browsera.
poz
Misliš popup? Ako je popup onda imaš na http://www.webmajstori.net/alati/index.php?a=0 kod generator i objašnjenje

Ako misliš na otvaranje novog prozora ona samo treba staviti target
Code:
<a href="nekilink" target="_blank">link</a>

Ako misliš na iframe (http://www.w3schools.com/tags/tag_iframe.asp) staviš iframe negdi na stranicu, nazoveš ga specifičnim imenom (atribut "name", npr. name="frame1") i onda samo staviš
Code:
<a href="nekastranica.html" target="frame1">link</a>
vidi to ti je kao da imas gore neke kategorije programa.I ja hocu da u otvorim kategoriju npr.Antivirusi u kojoj cu staviti nesto u vezi za antiviruse.KONTAS
Pa već ti je odgovorio upravo to. Ako nisi skužio dosad iz ovog što ti je reko onda se bolje ostavi HTML-a i idi nešt drugo radi...
Da, ali nisi rekao gdje, kako, jel hoćeš učitati u iframe-u ili sam u novom prozoru. Ja sam ti dao objašnjenja za sva 3 slučaja...

Jedan moj savjet...jeste Vi čuli za Frontpage, Dreamweaver i slične programe? Tamo isprobavajte, testirajte i onda pogledate kod od onog što ste napravili pomoću grafičkog sučelja. Tak' sam ja naučio html (davno je to bilo Hammer). Malo pomalo...uvijek se treba potruditi da budeš čim samostalniji
Prije svega ti moras imat kreiranu tj. uradjenu stranicu (bar zapocetu) primjer. na kojoj ce biti linkovi za download browsera. Kad to imas, ako koristis dreamweaver onda na naslovnici ili na stranici na kojoj želis kad kliknes na browser da se otvori predhodno pomenuto trebas samo zamarkirat tekst... u ovom slucaju tekst koji ce biti link i dole u donjem frame-u dreama imas opciju da napravis link ili jednostavno desnim klikom misa... zatim upises adresu tj. link koji vodi do browser.
Gore je vec navedeno kako se to poziva na vise nacina bez dreamweavera, a naravno isto to mozes i preko njega...

Dakle oni kodovi gore su ono sto je bitno. Dakle bolje je uciti te kodove nego se oslanjati na dreamweaver i ostale programe.. ali ako si totalni pocetnik onda prvo malo isprobaj preko dreama da vidis kako to sve funkcionira.
to znaci da se jedan sajt sastoji od vise stranica.Naime kada napravim index.html da napravim jos neku stranu i da index stavim link ka toj strani.Da li je to u pitanju
danas sam napravio nekoliko html stranica i jednu lavnu index.E sad kako to posatviti na internet da bude jedan sajt
HehHe he Dakle, prvo moras imati prostor na internetu. Imas dosta free servisa tj. hostinga ali ipak nisu toliko pouzdani zato ti je uvijek bolje neki placeni, ali ako zelis samo probavat onda ok.
Za prebacivanje stranice sa kompa na net ukoliko imas svoj hosting u ovom slucaju navest cu primjer za FTP upload moras imati neki FTP klijent preporucujem FileZila. Kad njega instaliras, potrebno je da se spojis sa podacima za FTP pristup koje si dobio prilikom registracije hosting paketa te samo okacis tj. uploadas sve fileove od svoje stranice. To bi bilo to. O tome se dosta govorilo pa ne bi bilo lose da prvo malo potrazis.
MiRkO Wrote:danas sam napravio nekoliko html stranica i jednu lavnu index.E sad kako to posatviti na internet da bude jedan sajt
Ccc
Malo potraži po forumu, već postoje teme o tome
Pages: 1 2 3 4
Reference URL's