Tutorijali.Net forum

Full Version: fotoaparat pomoc
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
htio bi kupiti novi fotoaparat pa me zanima sto vi mislite o ovom modelu canon powershot A450

OPIS:

Model Powershot A450
Zaslon 2.0" P-Si TFT LCD
86,000 pixels
CCD 1/3" Type CCD
5.0 milijuna piksela efektivno
Medij za pohranu SD/SDHC/MMC card
16 MB SD card u paketu
Formati zapisa SLIKE: JPEG compression (Exif 2.2 [Exif Print] compliant) / Design rule for Camera File system
Film: AVI [Motion JPEG compression]
Zvuk: WAVE (monaural)
Leća 5.4-17.3 mm (38-122 35 mm equiv)
Zoom Optički - 3.2x
Digitalni: 4x
Ekspozicija +/- 2 EV u pomacima od 1/3
ISO AUTO, 80, 100, 200, 400
Brzina zatvarača 15 - 1/2500 s
Fokus TTL 5-point AiAF, 1-point AF (Fixed centre)
AF Lock
Najmanja udaljenost fokusa: 1 cm
Bljeskalica Auto, Manual Flash On / Off
Redukcija crvenih očiju
Domet: 47cm-3.0m (wide) / 47cm-2.0m (tele) (auto ISO)
Sučelje USB
A/V output (PAL/NTSC switchable)
Napajanje 2 x AA batteries
Dimenzije 106 x 51.8 x 40.2 mm
Masa 165 g
Mod slikanja Auto, Manual, Super macro, Movie

i samo me zanima dali znate gdje mogu provjeriti koja je klasa

unaprijed puno hvala
Evo malo sam pogledo taj fotić i nemrem reć da nije dobar, al sve ovisi za što ti treba. Ako ti je to fotić da ga imaš i da možeš poslikat sebe i ekipu na roštilju nije loš, ali ako se misliš bavit "hobi" fotografijom onda nikako.

Veliki plus je taj što si odabro canon. Proguglaj malo i pronađi koji rewiev fotića jer ima ih dosta pa vidi dal su korisnici zadovoljni njime. To je ono kaj ti ja mogu reć.
pazi na brzinu zatvarača. neznam kakva je tvoja jer se ne kužim u to al ja imam sonyev dsc-w50 sa 6MP i mrzim ga jer su slike tako mutne kao da slikam sa drhtavicomLjut
btw jel itko zna jel se može brzina zatvarača povećat na sonyu?
Nađi ovu opciju :Shutter Speed Manual i tu možeš manualno porihtavat ekspoziciju. Nažalost svi ti "idiot" aparati će imat mutnu sliku. A ekspozicija ti isto i ovisi o blendi objektiva
5.0 milijuna piksela efektivno :/ Standard je već 7mpx. Kako su ti rekli kolege, ako misliš profesionalno onda bolje uzmi Olympusov DSLR neki, ali mogu reći da nije loš ni ovaj Olympus FE-170 i ta serija (a relativno jeftini). Imao sam jednog doma i mogu reći da sam bio više nego zadovoljan kvalitetom i zasićenosti slike. Ona serija mju (µ) je isto dobra, samo malo skuplja. O Canon fotićima nikad nisam čuo ništa loše, ali nemam iskustava.
@ Leviathan, Sony digitalci, prije su bili nešt bolji He he. Većina ih koristi optiku drugih tvrtki kao ZEISS optiku i nisu preloši. Usput, većina novijih digitlaca ima stabilizator slike (čak i jeftiniji modeli). Iskreno, ako želiš nešt dobro za male novce, onda ili Canon ili Olympus (amatersko slikanje, fešte i slično), mada prof. Nikonu nema para (a i moraš imati para za to He he). Svakako dok budeš kupovao digitalac svakako uzmi memorijsku karticu bar 128MB jer ti slike znaju težit po 2-3 MB tako da ti na memoriju digitalca stane par slika na najboljoj rezoluciji (pošto govorimo o 5mpx na više)
ovako svima bi htio zahvaliti na pomoci samo ako mi mozete jos nesto reci, poslao sam u ve-mil poruju da mi posalje koje je klase npr.(a, b ili c) no on mi je poslao da je Entry Level, ako mi mozete malo pojasniti koja je to klasa (a, b ili c) nije mi to jasno ili to ima neko drugo znacenje

unaprijed hvala
Entry level = Low = znaci bit ce da je ta C ( najlosija ) klasa.
Inace u IT svijetu cijene ti se odredjuju prema 4 grupe:
-Low End ili Entry level
-Mainstream
-High End
-Ultra High End
Evo kolega hurmash1ca ti je objasnioda je low end pa bolje uzmi neki malo bolji Olympus (100-tinjak kuna više) jer oni su i lijepši po dizajnu, bolja optika,.... jer sam se tak ja jednom zeznuo, kupio low end (da ne govorim brand) i totalno se razočarao, mada digitalac još uvijek radi, ali slike nisu baš nešt, ždere baterije ko lud (imam dvije po 1700mAh i to nije dosta He he). Ovaj Canon što ti hoćeš kupiti je 5mpx, a svi ovi "low end" Olympusi su po 6 i više mpx ili opet uzmi neki malo bolji Canon 1k kuna na više. Moja preporuka je da obavezno si uzmeš i mem. karticu
ok dali bi mi vi mogli reci koji od canon da uzmem npr. ako se nekom da pogledati u ve-mil to znaci do 1k kuna, ja cu danas neke staviti ovdje pa vi odlucite
hamferus Wrote:Nađi ovu opciju :Shutter Speed Manual i tu možeš manualno porihtavat ekspoziciju. Nažalost svi ti "idiot" aparati će imat mutnu sliku. A ekspozicija ti isto i ovisi o blendi objektiva

nećeš vjerovat al nema toga....Ccc

Quote:-Low End ili Entry level
-Mainstream
-High End
-Ultra High End

da sitničavim, dodat ću još i upper class između mainstreama i high endaHappy
Pages: 1 2 3 4
Reference URL's