Tutorijali.Net forum

Full Version: MFC
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Evo u čemu je problem:

Kada napravim bilo kakvu MFC aplikaciju(exe), mogu je pokrenuti sa svog računara, ali ne mogu sa drugog računara. Confused

U čemu je fol i kako da to rijesim ?????
Stvar je u tome da ti praviš Debug verziju svoje aplikacija, a time ju linkaš na debug verziju MFC runtime datoteke koja ne dolazi sa Windowsima po defaultu. Rješenje ti je da svoju aplikaciju kompajliraš u Release modu. Release ti služi kada si finalizirao aplikaciju i spreman si ju distribuirati.
Hvala.Palac-gore
Moze još jedno pitanje?

Jeli postoji način kada pravimo program da mu isključimo opciju zatvaranja pomoću Alt+F4 ???
ne bih rekao (ali nisam siguran),takve kratice su dio windowsa i neovisne su o programu, jedino bi uz taj program morao dodati još jedan koji bi na neki način isključio tu kraticu u windowsima, ali onda ta kratica (alt+f4) nebi radila više nigdje
Mislim da se može... stvarno nemam pojma kak al sam čito negdje da se može.
Može se napraviti ali moraš napraviti keyboard hook i hookati se na windows message loop prije tvog procesa i uhvatiti tu kombinaciju tipki i jednostavno ju neobraditi. Pogledaj malo po netu o keyboard hookovima i hookovima općenito pa ako zaglaviš pitaj ovdje opet.
thx svima.
Namigivanje
Zdravo opet !!
Eh ovako, jel mi neko moze reći kako se definišu funkcijske tipke? Hmmm
Kao na primjer da li je ona pritisnuta.
Jel se moze nekako definisati kao običan taster ( if(lsChar == 'A') )????[/font]
Kada ti stisneš neku tipku Windowsi šalju tvojoj aplikaciji WM_KEYDOWN poruku (koja se šalje prije one WM_CHAR) sa parametrima (UINT nChar, UINT nRepCnt, UINT nFlags), gdje ti nChar predstavlja tipku koja je stisnuta. E sada, WM_KEYDOWN i WM_KEYUP ti se aktiviraju samo ako se ne radi o sistemskoj tipki (ALT + bilo koja tipka).

Da bi uhvatio baš svaki pritisak bilokoje tipke moraš opet stavljati hookove :)
Problem!!!
Imam problem sa MV C++ 6.0, kada poslije build-a izaberem execute sve je uredu ali kada izaberm compile pa execute u Output bar-u mi samo stoji poruka Linking...Confused
Dok ta poruka stoji ja mogu brisati text i dodavat novi, al nemogu zaustavit kompilaciju.
Nisam nista mijenjao u opcijama, pokušavo sam reinstall al opet ostaje isto.
Reference URL's