Tutorijali.Net forum

Full Version: jQuery content slider - kako napraviti?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
E ovako, kao sto naslov kaze zanima me kako napraviti content slider u jQueryju. Guglao sam i nisam nasao apsolutno nista sto mi je moglo konkretno objasniti neki princip rada samih slajdera.
Zato me zanima ako ima ko na forumu da se solidno razumije u ovo
pa da mi PM-a svoj msn da popricamo. Sto se tice jQueryja imam neko elementarno znanje.
daj neki primer sa neta sta tacno hoces, imam nekih gotovih resenja pa cemo da vidimo jeli to to !
Nesto poput ovog:
Code:
http://css-tricks.com/examples/AnythingSlider/
hehe pa evo imas nadnu koje f-je koristiti i kako ih primijeniti. Imam ja ovih par, pa cu ti poslati samo dok nadjem.
Ne shvatas, cilj mi je da naucim kako se content slider pravi, a ne da kopiram.
Hocu da naucim najbolji nacin kodiranja CSS dijela slajdera i najoptimalniji jQuery kod
za takav slajder.
po meni najbolje je postaviti listu postaviti ju inline širinu postaviti na koliko zelis i stavis overflow hidden onda samo pomičeš marginu (lijevu, desnu) za najoptiomalnijei kod nezz ali cesto se korsti fnkcija .animate za takve stvari mada ni u javascriptu nije prekomplicirano puknes samo tajmer koji ce pomjerati za toliko i toliko sekundi toliko i toliko sirine, evo nadam se da ce ti pomoci- :)
Posle malog zakasnjenja evo jednog od slajdera, nadam se da nije kasno Namigivanje
Reference URL's