Tutorijali.Net forum

Full Version: Kopiranje texta u word
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pozz ekipa zanima me dali je ikako moguće saznati dali je text u wordu kolpiran ili utipkan rucno postoji li ikakav nacin?
Sorry ako sam fulio kategoriju Namigivanje
Nema načina da to uradiš. Šta pokušavaš napraviti?
hahah nista kolega ma pitaju me kolege sa fax-a rekao im profesor da posalju seminarske radove u word-u (jer su slali u pdf-u) da bi izvrsio copy paste test, neznam kako bi uopce to izveo, vjerovatno je vidjeo da mu salju u pdf-u pa skontao da imaju nesto kriti sad ce im verovatno vratiti seminarski i reci da je kopiran da bi ga oni ponovo utipkavali ja mbi mu poslao 2 puta isti samo da vidim jel moguce uopce takvo nesto provjeriti. hvala kolega Namigivanje
To će on vjerovatno svojim nekim nahođenjem da provjeri. To je više žalosno kakve gluposti profesori/asistenti rade. Sve me stid što idem na faks gdje je tako nešto moguće da profesor kaže pa onda i uradi :(
(28-06-2011 12:20 AM)danielvast Wrote: [ -> ]Pozz ekipa zanima me dali je ikako moguće saznati dali je text u wordu kolpiran ili utipkan rucno postoji li ikakav nacin?
Sorry ako sam fulio kategoriju Namigivanje

Ima načina. To rade kod nas na svim većim fakultetima.

Potraži ovaj button u Wordu
[Image: 3Axxm.png]

pa ekperimentiraj, pogledaj kako ti prikaže kada upišeš neki tekst, kad ručno stišćeš enter te kad je kopirano.
wow gogy nisam ovo znao hehe, znaci postoji nacin, hvala ti gogy Namigivanje
@schmrz mislim da su u nekim slucajevima studenti gori od profesora, kao u ovom slucaju, seminarski koje su uzeli su seminarski radovi koje smo mi radili prosle godine i samo djelove izrezali i ubacili u svoj rad sto bas i nije fair prema ostalim studentima zar ne? Mislim ja osobno sam se mucio pisao citavo ljeto rad naucio i dan danas znam i primjenjujem ono sto sam naucio iz tog seminarskog He he
Evo zakačio sam primjer korištenja tog čudesnog buttona. Sve što on radi je označavanje paragrafa i line breakova. Kao što vidite tekst koji sam kopirao i ručno otkucao ima iste oznake... Prema tome, ovo se ne može koristiti da bi profesor ili bilo ko drugi provjerio da li je tekst kopiran. Paragraf se kreira svaki put kada korisnik enter pritisne, a line break kada pritisne shift i enter.

Korištenje line breaka umjesto paragrafa bi u tom slučaju bilo prijavljeno kao prepisivanje :S Uostalom, sve kada bi se na neki način moglo provjeriti da li je neko kopirao neki tekst u dokumentu iz drugog dokumenta (a ne može) to ništa ne govori o tome da li je student prepisao od nekoga ili je jednostavno pisao u više otvorenih dokumenata pa onda to kopirao u neki "centralni" dokument.

Tuga i žalost kakvi ljudi rade na fakultetima (ako se služe ovim kao metodom da provjere da li je neko prepisao rad).
(28-06-2011 02:19 PM)danielvast Wrote: [ -> ]wow gogy nisam ovo znao hehe, znaci postoji nacin, hvala ti gogy Namigivanje
@schmrz mislim da su u nekim slucajevima studenti gori od profesora, kao u ovom slucaju, seminarski koje su uzeli su seminarski radovi koje smo mi radili prosle godine i samo djelove izrezali i ubacili u svoj rad sto bas i nije fair prema ostalim studentima zar ne? Mislim ja osobno sam se mucio pisao citavo ljeto rad naucio i dan danas znam i primjenjujem ono sto sam naucio iz tog seminarskog He he

Pogledaj gore post, nije to način da se provjeri da li je tekst kopiran. Slažem se, ljudi koji nisu sposobni da napišu seminarski zaslužuju da pate u istom dijelu pakla kao i ljudi koji na ovaj način "provjeravaju" da li je neko prepisao.
schmrz Wrote:Slažem se, ljudi koji nisu sposobni da napišu seminarski zaslužuju da pate u istom dijelu pakla kao i ljudi koji na ovaj način "provjeravaju" da li je neko prepisao.
Lol , hvala kolega na obrazloženju. Namigivanje
(28-06-2011 02:26 PM)schmrz Wrote: [ -> ]to ništa ne govori o tome da li je student prepisao od nekoga ili je jednostavno pisao u više otvorenih dokumenata pa onda to kopirao u neki "centralni" dokument.

Upravo je to najjadniji dio...

Npr. moja sestra piše seminarski, ili još bolje diplomski rad koji ima stotinjak stranica, i sad napiše jedan ogroman odlomak, stranicu-dvije, i sutradan npr. skuži da nije dobro postavljen, tj. da ga je trebala staviti pod drugi naslov. I ajmo sve ponovo jer copy-paste nije dozvoljen Ccc

I da, haj ti objasni profesoru da si ti koristio Shift + Enter... Gledat će te ko pile glistu Lol
Reference URL's