Tutorijali.Net forum

Full Version: Kako nekome objasniti da nema dovoljno znanja?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
He he Da malo razbijem monotoniju, mislim da se više manje svako susreće negdje sa tipom/forumašem koji vjeruje da zna puno, a ne zna ništa, takvome objasniti da je to ustvari teško i zahtjeva puno truda kojeg on trenutno nije sposoban uložiti je gotovo nemoguće.
Čini se da je najbolji način ignorirati, jer takvi tipovi su prenapaljeni i nema šanse da im se išta objasni (često mlađi od 16 godina), no ponekad se upali žica i nemožeš šutit He he
Kako takvima objasnit da ne znaju?
Nazalost, ne postoji jednostavan nacin osim bit izravan.
Mislim da si dobro rekao jednostavno ignorirati drustvo opcenito je takvo da svatko misli za sebe da je najpametniji i savjeti koje netko daje cesto se pogrešno protumače i shvaćaju kao osobni napad, malo je ljudi koji ce bilo kakvu kritiku ili savjet prihvatiti na konstruktivan način. Stoga je po meni najbolje ignorirati...
U pocetku je to moguca solucija no onda ce netko pocet pljuvat kako nitko ne zeli pomoc i onda opet po starom.
Čini se kao neizlazna situacija ali ipak nije problem sto se ne traži pomoć već puno više od toga s obzirom da znanje koje imaju je minimalno, a puno zahtijevaju, tvoj pokusaj pomoći gledaju kao pokusaj sabotiranja njegovog super genijalnog projekta. A i na kraju krajeva pomoć treba i sam zaslužiti ako ničime onda bontonom...
@Kecko, svaka čast na zanimljivom topicu.

(17-05-2011 03:31 PM)danielvast Wrote: [ -> ]Čini se kao neizlazna situacija ali ipak nije problem sto se ne traži pomoć već puno više od toga s obzirom da znanje koje imaju je minimalno, a puno zahtijevaju, tvoj pokusaj pomoći gledaju kao pokusaj sabotiranja njegovog super genijalnog projekta. A i na kraju krajeva pomoć treba i sam zaslužiti ako ničime onda bontonom...

Nemam ništa za dodati, potpisujem svaku riječ.
(17-05-2011 03:31 PM)danielvast Wrote: [ -> ]Čini se kao neizlazna situacija ali ipak nije problem sto se ne traži pomoć već puno više od toga s obzirom da znanje koje imaju je minimalno, a puno zahtijevaju, tvoj pokusaj pomoći gledaju kao pokusaj sabotiranja njegovog super genijalnog projekta. A i na kraju krajeva pomoć treba i sam zaslužiti ako ničime onda bontonom...

super napisano, dodao bih samo da su u pitanju većinom i nadobudna djeca od maximalno nekih 15-16. godina s druge strane.
Kao što je bio i mobii, neznam koji k je on došao na ovaj forum ako neće naućit ništa nego govorit da nemamo život
Time se ne treba opterečivat, najčešće takve stvari govore oni koji zaista nemaju život.
Ne možeš nekoga procjenjivati po sudjelovanjima na forumu.
Što je najgore on nama govori da si nađemo život, prijatelje, cure. Da stvar bude ironična i Schmrz i ja imamo curu, a vjerujem i neki od vas. A o prijateljima i društvu da ne govorim. Mislim da je upravo suprotno, da je on taj koji ima problema sa društvenim životom jer da nema nebi mu takve nebuloze padale na pamet.

No dobro, ne radi se ovdje samo o Mobiii-u, općenito ih ima puno takvih na internetu. Kao što je jednom kolega Morrisey predložio za Tutorijali.Net, ja bi to radje predložio za pristup internetu. Dakle da moraš riješit neki test inteligencije da bi se mogao spojit na internet He he

Što se tiče godina, najćešće su to upravo nadobudna djeca što Kecko kaže, ali ne mora bit. Ima puno izuzetaka. Evo primjerice, mini programer, naš novi član je zaista pristojan dečko od 12 godina za kojeg se kladim da će jednog dana postat dobar programer. Možda trenutno nema znanje kao neki forumaši, ali hej, ja sa 12 godina sve što sam znao bilo je nacrtat nešto u Paintu. Kultura odnosno bonton + želja za učenjem i proučavanjem je dobitna kombinacija.

Ali šta se može, ne znam jel to manjak roditeljskog odgoja ili društva koje ih okružuje.
Pages: 1 2
Reference URL's