Tutorijali.Net forum

Full Version: VS - 2010 Ultimate Problem
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Pozdrav ekipa, imam jedan mali projekt za zavrsni rad moram napraviti aplikaciju koja ce se izvrsavati u cloud-u. Točnije tema je Microsoft Azure platforma imao sam instaliran VS2010 no prilikom instalacije Azure SDK-a pojavio mi se used instalacije BOSD i tako sada ne mogu nikako pokrenuti VS2010 odnosno mogu no cim napravim projekt, napravi se projekt no cim se pojavi forma i odjednom se VS2010 kaze da se pojavila greska i da se nemoze pokrenuti. Pkusao sam reinstalirati pobrisati sve registy-e ali opet sto skinuo sam sada i azure ali opet isto. Moze misljenje sto da radim, hvala! Namigivanje

A evo i screenshot sta se desava kada pokusam napraviti novu web aplikaciju!

BTW ispricavam se ako sam stavio thread u pogresnu rubriku !!
Probaj skinuti MojoPac i u njemu napraviti čistu instalaciju. Ako se dogodi opet isto, onda je ovaj SDK uzrok (pošto vidim da ti je već ranije VisualStudio bio instaliran, i radio). Jedino mi to pada na pamet.

EDIT: oprosti, tek sam sad vidio da imaš Win7, a čini mi se da Mojo ne radi na sedmici... ako ne nađeš drugo riješenje ipak probaj.
EDIT2: VMware ThinApp je sličan MojoPac-u samo što nije besplatan, ali možeš izabrati 60-day trial + radi na sedmici.
Hvala na savjetu kolega Tetrapak Namigivanje, naime nakon dosta supkanja primjetio sam da mi je VS2010 SP1 bio deinstaliran nekim razlogom pa sam instalirao SP1 i sve se vratlo u normlu čak sam sad uspio Azure instalirati, Yey, Inace hvala na pomoći He he
I drugi put. Ma najbitnije je da radi! Palac-gore
Zašto Microsoft Azure, ako smijem pitati?
Smiješ naravno, pa dali mi 5 tema bilo je ovo ili fuzzy logika u sklopu Ekspertnih sustava, iako mislim da bi mi ekspertni dobro islo mislio sam da ce mi dobro doći u budućnosti da proučim visual studio i izradim projekat (iako nemam pojama o tome kako funkcionira ako imas nekih tutoriala koko napraviti web aplikaciju molim te posalji) Namigivanje, posto zelim u budućnosti da budem programer pa sam gledao sta ce mi biti korisnije, inače nisam bas optimističan sto se tiče cloud computinga, a i kad bi bio sigurno to nebi bila windows platforma tako da iako pisem zavrsni rad na tu temu nisam bas za ali sta ces sta se mora nije tesko mozda me razuvjere kada krenem u daljno istraživanje inače radije bi pisao o Google AppEnginu nego o WIndows Azuru ali sta ces... He he
O azureu neznam puno, znam što je to i to je sve He he
Ne vjerujem u cloud, malo je to prenapuhano i ne vjerujem da će ikad zaživjeti kako neki to prepotenciraju.
Uglavnom ne znam koliko ću ti tu moći pomoći.
KOliko sam gledao podrzava .net framework, i niz usluga kao sto su SQL i Live usluge, ima PHP sdk pa sam mislio preko njega napraviti neki web blog ili light CMS posto na .net nisam uopće proučavao ali nista sto se za 2-3 mijeseca nije moguće proučiti (ili sam u krivu?). Poslovni model cloud computing-a čini mi se OK i ima smisla ali opet za to je zaslužan amazonov EC2, nego windows sam. He he
2-3 mjeseca može biti i 8h na dan, a može biti i 15min na dan. .NET je jako velik i opširan. Za znanje asp.net (pogotovo web formi), znanje php-a će ti smetati, jer to je totalni zaokret. Sam .NET je jako opširan i možda ti je bolje da napraviš nešt na brzinu u php-u i da se ne mučiš, realno sam više za .NET i smatram puno kvalitetnijim od php-a, ali ovo što ti trebaš to je neka jako jednostavna aplikacija koju ćeš relativno lako riješiti i u php-u. Iskreno nisam radio s time nikad i ne znam uopće ni kako funkcionira, ovo je sad samo moje viđenje .NET vs php.
Vidim da u .NET - u ima dosta apstrakcije i nista nije kao sto se čini čak i za neke jednostavne aplikacije koje izgledaju jednostavno čak ih je jednostavno i napraviti primjer registracije korisnika sto sam proucavao pri stavaranju novog korisnika nema nikakvih polja samo naredba za registraciju korisnika i to je to nist ne kontam jel ima neki sajt za apsolutne početnike da znam odakle cu početi jer bi htio to u .NET-u mene je PHP dosada dobro poslužio ali već vidim da mi je predstavlja problem!! :( Hvala na savjetima BTW He he
Pages: 1 2
Reference URL's