Tutorijali.Net forum

Full Version: upomoc bios problem
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
imal nacina da rijesim problem biosa posle vadjenja baterije nemogu podesiti bios sve ide a kad treba snimiti onda ne prihvaca ono Y a na pocetku ne izlista nista vec direkt u bios i trazi nesto u jednom prozoru koji mozrs skloniti samo s enter a pise ovako ( mesage confirmation the system intruded shassis opened or tempered before plesse chech the system) i treeperi ok kad stisnem enter ostane u biosu al da snimi podesavanja nece
1. Pročitaj pravila foruma, nije potrebno otvarati tri iste teme, niti izvlačiti teme iz prašine (po 155. put)!!!
2. Kako bi uopće mogli skužiti u čem je problem potrebno je korištenje pravopisa!!!! (ako imaš manje od 10 god., oprošteno ti je)
Daljnje korake prepuštam administratoru.

3. Riješenje: umjesto y pritisni slovo z na tikovnici.
Razlog: tipkovnica se s hrvatskog prebacila na engleski raspored slova.
Inače ne trebaš opće vaditi bteriju da bi resetirao bios, imaš clear cmos ili tako nekako ti se zove jumper koji premjestiš i to je to. a ovo je istina 99% biosa radi na qwerty tipkovnicama pa ti je y=z a z=y...
nece ni z kad pritisnem
onda ne znam... Daj screenshot BIOSa..
uspio sam u jednom momentu i podigo sistem al cim sam instaliro prvi program u ovom slučaju nero sistem je pao
Reference URL's