Tutorijali.Net forum

Full Version: prespajanje kabela
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
zanima me jel je moguce da spajim usb kabel sa kabelom od hardiska (onih starijih sa puno pinova) i ak je kako
mislim da nisi skuzil ja ne trazim vanjski harddisc nego nacin da stari unutarnji spojim na usb prikljucak
matijaivanus Wrote:mislim da nisi skuzil ja ne trazim vanjski harddisc nego nacin da stari unutarnji spojim na usb prikljucak

Pa za upravo to sam ti i dao link. Unutra stavis unutarnji HDD i onda tu kutiju spojis na komp preko USB-a.
ja nebi nist kupoval trebo mi samo neka shema il nest da ja to sam napravim
Nije to tako jednostavno. Nije pitanje u "prespajanju" kabla, nego u pravljenju konvertera sa paralelnog na serijski prenos podataka i pravljenje interfejsa za pristup HDD-u preko USB-a. I naravno, moraš imati napajanje za taj svoj "uređaj".

Edit: Nije nemoguće, ali definitivno ima posla oko toga. Jel' to baš želiš da napraviš kao neki svoj projekat kroz koji ćeš nešto naučiti ili ti jednostavno treba to ?
to mi je kao projekt da nest naucim[/align]
Imaš li ikakvog iskustva sa mikrokontrolerima ?
Opa schmrz, nisam znao da netko na ovom forumu zna o AVR-ovima. :)

Inace ja sam ti freak za mikrokontrolerima. Uglavnom ako HDD ima rs232 izlaz, mozes nabaviti ftdi cip i atmega16. Napajanje vuces ravno iz USB kabela. Uglavnom ja bi isprobao i napravio to kada bih doma ima neki stari HDD, ali nemam, pa ti ne mogu reci sto tocno ti treba. Ali uglavnom moguce je.
Op op MCU-ovi ! :DDD

meni PIC-evi najdraži mmm He he

ali nećemo offtopic xDD
Pages: 1 2
Reference URL's