Tutorijali.Net forum

Full Version: Google Buzz
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
[Image: 1688404cagt.jpg]

Što mislite o novom pokušaju Googlea da se umješa u društvene mreže?

Za one koji ne znaju što je to, evo kratak video o Google Buzz-u.

Meni se osobno sviđa ovaj servis, iz razloga što kombinira opcije Facebooka i Twittera. Samo što za razliku od Facebooka nema, po mom mišljenju, glupih aplikacija, grupa tipa "ajmo se kladit da mogu nać 10000 ljudi..." i slično. I za razliku od Twittera, puno je preglednije, mogu se dodavati slike, video, neograničeni tekst u postove.

Pa da čujemo vaša mišljenja...
Po mom mišljenju Google je dobro obavio posao 'spajanja' poznatih društvenih mreža... Osobno još nisam probao Google Buzz, ali sam dosta čuo o njemu i, naravno, sve pohvale...

Ali...... mislim da ma koliko Google Buzz ili bilo koja druga novostvorena društvena mreža, bila bolja od Facebook ili Twittera neće ih premašiti... To mogu vidjeti i po samome sebi... Inače koristim fejs i ne namjeravam se prebacit na drugu društvenu mrežu jer su mi tamo svi moji prijatelji i poznanici...

Radi usporedbe navest ću nešto sa čim sam imao iskustva: MSN i Google Talk... MSN je u ovom slučaju stariji, iskusniji i poznatiji Facebook, a Google Talk je novi, nesiguran, nepopularan Google Buzz. Kada sam dobio internet razmišljao sam oko ta dva chata... prvo sam se odlučio na GTalk, ali brzo sam se prebacio na MSN, naravno jer su mi tamo svi prijatelji...
Quote:.....glupih aplikacija, grupa tipa "ajmo se kladit da mogu nać 10000 ljudi..." i slično.....
HammerPalac-gore Ja osobno mislim da je dobar pokusaj ja osobno nisam za socialne mreze vise volim "visiti po formumima", al eto tko voli nek izvoli!!
google i društvene mreže? ma nema šanse, nisu ljudi toliko glupi, google ima i kud i kamo previše privatnih podataka o svima... Nisam ni pogledao, a i nit ne namjeravam!!!
I ja sam čuo nešto o tom Google "špijuniranju"... za Google Chrome.. ne znam.. ne vjerujem u to...
pa dovoljno ti je pročitati njihove vlastite EULE :) pa oni sami to ne poriču
Yup, fino je navedeno da pristaješ na to da oni imaju pravo iskoristiti podatke koje ti prenosis preko chrome-a, samo ne znam tačno na šta se mislilo... Ima verzija chrome-a bez tog dijela koji prikuplja informacije Namigivanje
da SRWARE Iron :)
Interesantno je kako se svi boje špijuniranja od strane Googlea, a na Facebook nitko ni ne pomišlja. Po mom mišljenju, preko fejsa se uz par sati analize gledanja history-a profile wall-a može pročitat osoba samo tako... imaš sve bitne informacije, tko su ti prijatelji, kako razmišljaš, kakvog si političkog opredjeljenja, što misliš o pojedinim javnim osobama, kakvu glazbu slušaš, filmove, što misliš o raznoraznim stvarima itd. da ne nabrajam dalje. I za takvo špijuniranje ne moraš biti velika tajna korporacija već je dovoljno biti "friend" toj osobi, a vidi čuda, neki ljudi imaju preko 1000 "prijatelja". A to dovoljno govori o tome koliko je teško postati nečiji "prijatelj" i izanalizirati profil....
Nemam što reći... Potpuno si u pravu Gogy Namigivanje
Pages: 1 2
Reference URL's