Tutorijali.Net forum

Full Version: Kako prebacite PSD layout u HTML i CSS?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Zanima me kako vi prebacite PSD layout u format CSS i HTML.

Znam da ima opcija za tablice i css(save for web and devices),ali me zanima da li vi to prebacite s nekim editorom poput nvu ili dreamweaver ili rucno radite kod?

Photoshop veoma neuredno uradi kad,a postoje i stranice za online prebacivanje psd >> css a i to je veoma neuredno.
Ma to je sve bezveze. Napravi dizajn u photoshopu, postavi rulere, i crop toolom rezi slikice. Onda se uhvati "pjeske" pisanja HTML-a i CSS-a (moze i DW, ako bas hoces).
Definitivno je bolje ručno jer onda napraviš kako želiš i kako ti paše pa nemaš neka ograničenja a i možeš napravit validan kod.
Definitivno se slažem.
Najbolje je sve napravit sam to jest ručno jer se ima apsolutna kontrola, razumijevanje koda i layouta koji si napravio te lakše održavanje i izmjene ubuduće.

Sam sam počeo sa WYSIWYG no ubrzo mi je postalo jasno da je bezveze te sam se bacio na hard hand coding stranice.
ma i ja se u to pouzdam nego Morissone kad ce novi video tutovi posveceni css-u?
Kad izađe V2 stranice, uskoro He he
Reference URL's